Abonament (post-paid) często bywa dyskredytowany ze względu na comiesięczne zobowiązanie, czyli opłaty, które należy ponosić za korzystanie z usług wybranego operatora. Zazwyczaj argument ten jest zestawiany z mobilnością finansową, jaką może zaistnieć w przypadku opcji pre-paid, czyli telefonu na kartę.

Oszczędność i wygoda

Wiele osób twierdzi, że abonament jest drogi. Obecnie można wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert i wybrać taką, która najlepiej spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Można również znaleźć najtańszy abonament na rynku i cieszyć się z komfortu tego rodzaju taryfy oraz niskich comiesięcznych rachunków za telefon.

Przekraczanie limitów

Przeciwnicy telefonów w abonamencie często argumentują swoją niechęć do tego rodzaju rozwiązań niebezpieczeństwem wynikającym z możliwości generowania dodatkowych kosztów. Przekroczenie ściśle określonego w umowie limitu rozmów, pakietu transferu danych lub SMS-ów/MMS-ów jest niemożliwe w przypadku telefonu na kartę, ale jak się okazuje w abonamencie również. Wystarczy jedynie zgłosić się do operatora z wnioskiem o zabezpieczenie rachunku, dzięki czemu po wykorzystaniu np. minut nie będzie możliwości wykonywania połączeń. Coraz częstsze jednak są oferty no-limits, w których w ramach określonego comiesięcznego zobowiązania można wybrać zakres pakietów bez limitów, np. SMS-ów i Internetu.

Najnowszy telefon

Wiele osób decyduje się na abonament ze względu na możliwość zakupu aparatu telefonicznego za pozornie niewielką kwotę. Niestety w rzeczywistości płacimy za telefon standardową, a często nawet wyższą cenę niż rynkowa. Jednak nie jest to argument zniechęcający użytkowników, ponieważ za rok, dwa można telefon wymienić na nowszy. Spłacanie rat za urządzenie wraz z rachunkiem za abonament to wygodne rozwiązanie, komfortowy kompromis. Atrakcyjne programy lojalnościowe, jakie oferuje wielu operatorów, sprawiają, że można przy okazji otrzymać wiele dodatkowych i bardzo przydatnych usług oraz rabatów.

Abonament – dla dzieci

Abonament to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chce się kupić dziecku telefon i jednocześnie mieć kontrolę nad urządzeniem oraz opłatami. Ważne jest, aby ustalić na początku z pociechą i operatorem limity, których przekroczenie będzie się wiązało z zablokowaniem dostępu do Internetu lub połączeń wychodzących – dzięki temu można uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Oferty łączone w abonamencie to też często bardzo atrakcyjne oferty, dzięki czemu można wyposażyć całą rodzinę w telefony komórkowe stosunkowo niewielkim kosztem oraz niskim miesięcznym zobowiązaniem.

Czytaj także: Jak przenieść numer do innej sieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj