Domy modułowe kojarzą się z niewielkimi budynkami letniskowymi, które znajdują się na działkach rekreacyjnych. Nie wszyscy wiedzą, że obiekty z prefabrykatów to także całoroczne nieruchomości mieszkalne. Niektóre z nich pełnią też rolę biur, gabinetów czy lokali gastronomicznych lub usługowych. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w domy prefabrykowane o różnym metrażu.

Budowa domów modułowych do 35 m² bez pozwolenia

Całoroczne domy modułowe to ekonomiczna alternatywa dla konwencjonalnego budownictwa. Obiekty z prefabrykatów są energooszczędne, dzięki czemu ich eksploatacja nie generuje wysokich kosztów. Ponadto zakup i montaż domu całorocznego do 35 m² z antresolą jest znacznie tańszy niż budowa tradycyjnego domu murowanego. Segmenty można stawiać na działkach o dowolnej porze roku. Montaż modułów trwa zaledwie 2-3 miesiące. Czas oczekiwania na własną posiadłość jest krótszy również za sprawą tego, że nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę parterowego i niepodpiwniczonego domu z prefabrykatów o metrażu do 35 m². Maksymalna ilość tego rodzaju zabudowań to jedno na każde 500 m² działki. Inwestor jest też zwolniony z obowiązku wykonania projektu budowlanego i pomiarów geodezyjnych. Przed rozpoczęciem budowy wystarczy zgłosić domek modułowy jako wolnostojący budynek mieszkalny we właściwym urzędzie (starostwo powiatowe bądź urząd miasta lub gminy). Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć mapkę informacyjną oraz rysunek projektowy i szkic. Jeśli w ciągu 21 dni urząd nie zgłosi zastrzeżeń, można rozpocząć montaż prefabrykatów na działce.

Całoroczne domy modułowe o powierzchni 70 m²

Domy modułowe występują także w znacznie większych metrażach. Najpopularniejsze są konstrukcje o powierzchni 70 m², w których komfortowo mieszkają nawet 5-osobowe rodziny. Domki są przestronne, funkcjonalne i przytulne, a co więcej technologia, w której są zbudowane, daje możliwość zmiany konfiguracji lub rozbudowy w przyszłości. Taki obiekt wraz z montażem i wykończeniem pod klucz zamówisz między innymi w firmie dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlane. Domy modułowe do 70 m² można postawić na zgłoszenie – nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę. Należy jednak przygotować projekt zagospodarowania działki i projekt architektoniczno-budowlanego. Zestaw dokumentów musi zostać złożony w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta wraz z oświadczeniem, że dom powstaje dla własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj