Kobiety karmiące piersią często mają problem z samoczynnym wypływem pokarmu. Wówczas, gdy brodawki sutkowe nie będą niczym osłonięte, na odzieży mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Jak można im zapobiegać?

Plamy widoczne na piersiach podczas karmienia naturalnego są częstym problemem mam. Wypływ mleka z piersi może pojawić się w każdym momencie i bez odpowiedniego zabezpieczenia można łatwo zabrudzić swoje ubrania.

Są jednak sposoby na to, aby zapobiegać takim sytuacjom. Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne wkładki laktacyjne, które zbiorą pokarm i ochronią odzież!

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to specjalne artykuły higieniczne, które mają na celu wchłanianie pokarmu z piersi. Umieszczane są w biustonoszu na wysokości brodawek sutkowych i absorbują nadmiar wilgoci.

Do produkcji wkładek laktacyjnych wykorzystuje się chłonne materiały, może być to np. naturalna bawełna czy też specjalne żele, które zapobiegają pojawianiu się przecieków.

Wkładki laktacyjne – jednorazowe czy wielorazowe?

W sprzedaży dostępne są obecnie różnego rodzaju wkładki laktacyjne. Można podzielić je zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie na wkładki jednorazowe, jak wkładki Lansinoh, oraz wielorazowe.

Wkładki jednorazowe przeznaczone są do jednokrotnego użycia, czyli wtedy, gdy nasiąkną pokarmem, wymieniamy je na nową parę. Z kolei wielorazowe można prać, a następnie wykorzystać po raz kolejny.

Jednorazowe wkładki laktacyjne, na przykład Lansinoh, są bardziej higieniczne oraz łatwe w użyciu. Świetnie sprawdzają się też na wyjazdy. Z kolei te wielorazowe są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, chociaż wymagają systematycznego prania.

Zwróć uwagę na kształt wkładki i jej wykończenie!

Aby wkładki laktacyjne mogły spełnić swoją funkcję, powinny być nie tylko chłonne, ale także powinny posiadać odpowiedni profil, który pozwoli na dobre dopasowanie do piersi.

Ważny jest także materiał, z którego wkładki są wykonane. Powinien być przyjemny w dotyku, dzięki czemu nie będzie podrażniał brodawek sutkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj