Wiele firm szuka rozwiązań, które pozwolą im na zwiększenie efektywności zespołów pracowniczych, jak również zwiększą ich zaangażowanie w życie firmy. Jednym z rozwiązań może okazać się Agile – mindset, który pozwala na podejście do zarządzania zespołem i współpracą w inny sposób.

Co to Agile i na czym polega?

Jak zostało wspomniane, Agile to mindset, czyli sposób myślenia. Zakłada on, że każda osoba pracująca w podejściu Agile, chce dążyć do osiągania w sposób zespołowy wyznaczonych celów. Dodatkowo czuje pozytywne nastawienie do tego co robi, dąży do tego by się rozwijać poprzez pogłębianie wiedzy z danego zakresu, ale także ma świadomość nieuchronności porażek, które pojawią się na jego drodze. Te z kolei będzie traktował je jako cenną naukę, nie zaś załamywał nad nią ręce.

Agile z powodzeniem wdrażane jest np. w przedsiębiorstwach, które swoje funkcjonowanie opierają na projektach. Agile mindset pozwala usprawnić proces realizowania ich, poprzez zmianę podejścia, a także usystematyzowanie pracy uczestników zespołów projektowych. Pozwala to na wyzwolenie potencjału synergicznego, który drzemie w organizacji, a dokładniej – w jej uczestnikach.

Agile szkolenia – jak wybrać?

Takie szkolenia mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Jest to uzależnione od możliwości oraz tego, jak dana firma organizująca – Agile szkolenia – preferuje prowadzić swoje zajęcia. Zapisy mogą być organizowane np. na stronie firmy świadczącej usługi szkoleniowe z tego zakresu, telefonicznie, mailowo czy w siedzibie firmy.

Forma on-line od pewnego czasu jest stosunkowo popularna, dlatego szkolenia Agile organizowane na specjalnych platformach nie muszą odbiegać jakością i przekazem od tych, które organizowane są stacjonarnie.

Ważne, by wybrać firmę, która profesjonalnie zajmuje się szkoleniami Agile. W tym celu dobrze jest zapoznać się z ofertą danego przedsiębiorstwa, które szkoli, a także sprawdzić, kto jest prowadzącym warsztaty. Dobrze, gdy jest to zarówno świetny teoretyk, jak i praktyk. Takie połączenie pozwala na komplementarne podejście do zagadnienia, jakim jest Agile mindset. Warto przeczytać także, co wyróżnia dane szkolenie. Pozwoli to nieco łatwiej wybrać odpowiedni kurs.

Ile kosztuje szkolenie Agile?

Ceny są bardzo zróżnicowane. Wpływ na to mają m.in.: prowadzący szkolenia, miejsce (stacjonarnie lub on-line), ilość uczestników, budowa programu i ilość czasu, jaki trzeba przeznaczyć na jego realizację.

W związku z tym, firmy szkoleniowe mogą posiadać różne ceny, za swoje usługi. Nie mniej, warto wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja, która właściwie wdrożona, może przynieść wiele korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj