Trójmiasto czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia to często miejsce dłuższych wyjazdów turystycznych oraz krótkich wypadów weekendowych. Przed wyjazdem często pojawia się pytanie, gdzie warto wybrać się w Trójmieście, więc przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Klasyka Trójmiasta

Bardzo często wśród propozycji miejsc, które warto odwiedzić w Trójmieście, znajdują się takie miejsca jak Molo i Monciak w Sopocie, Gdańskie Stare Miasto czy klify w Gdyni-Orłowie. Faktem jest, że to najbardziej znane miejsca w Trójmieście i jeśli wybierasz się tam po raz pierwszy, to na pewno powinieneś je zobaczyć.

Odwiedzając Molo w Sopocie spójrz nie tylko na wody zatoki Gdańskiej, ale również na Grand Hotel, jeden z ciekawszych architektonicznie budynków. Spacerując po Monciaku spójrz na krzywy domek w Sopocie, będący najlepszym dowodem na to, że symetria i proste linie nie są w architekturze niezbędne.

Wędrując ulicami gdańskiego Starego Miasto zwróć uwagę nie tylko na fontannę z Neptunem czy gdańskiego Żurawia, ale również doceń piękno architektury znajdujących się tam kamienic. Wyjdź poza Długi Targi zobacz, że tam też jest ciekawie i warto czasem oddalić się od miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów.

Jeśli masz dość atrakcji miejskich i chcesz w końcu poczuć trochę nadmorskiej bryzy, to wybierz się do Gdyni-Orłowa. Spacer po orłowskim molo, z którego świetnie je widać będzie doskonałą odskocznią od miasta. Jeśli lubisz oglądać architektoniczne perełki, to i tutaj nacieszysz swoje oczy, oglądając nadmorskie wille z okresu międzywojennego, których nie brakuje na orłowskim wybrzeżu.

Inne atrakcje Trójmiasta warte uwagi

Trójmiasto oferuje również wiele innych atrakcji, które mogą urozmaicić pobyt w tym miejscu. Możesz wybrać się na rejs Motławą albo wybrać się statkiem aż na Hel, gdzie poczujesz powiew otwartego morza i zwiedzisz helską latarnię morską.

Jeśli lubisz podziwiać widoki z wysokości, to polecamy Twojej uwadze Amber Sky, czyli koło widokowe. Jadąc wagonikami do góry możesz podziwiać panoramę gdańskiego Starego Miasta, a przejażdżka kołem jest również fajną atrakcją dla dzieci.

Z koła Amber Sky możesz obserwować Gdańsk z wysokości 50m, ale jeśli szukasz mocniejszych wrażeń i wysokość Ci nie straszna, to wybierz się na taras widokowy w Olivia Star. To najwyższy budynek w Trójmieście i jeden z najwyższych w Polsce, a taras pozwala na oglądanie panoramy Trójmiasta z wysokości aż 130 metrów nad ziemią. Pobyt w tym miejscu gwarantuje niezapomniane przeżycia i z pewnością sprawi, że taka wycieczka na długo zapadnie Ci w pamięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj