Kiedy zaczynamy naukę języka obcego, często zastanawiamy się nad wyborem właściwej drogi i najczęściej stajemy przed dylematem: czy lepsza jest pomoc prywatnego nauczyciela języka, czy też zorganizowanej placówki.

Dobre miejsce

Niepodważalną zaletą nauki prowadzonej w Twoim domu brak konieczności dojazdów – ale pamiętać musisz, że nie zawsze to prywatny nauczyciel dojeżdża do Ciebie. W takiej sytuacji nie tylko nie oszczędzasz czasu, ale wciąż znajdujesz się w obcym środowisku, niekoniecznie sprzyjającym nauce.

Niezależnie od tego, czy takie lekcje odbywają się w u Ciebie w domu, czy przestrzeń organizuje nauczyciel, znajdzie się w niej wiele przedmiotów i bodźców, które będą Cię rozpraszać. Dzwonek do drzwi, wzór na dywanie, tytuły książek z domowej biblioteczki – te drobiazgi mogą odwrócić Twoją uwagę od tematu zajęć bardzo skutecznie i na długo, a to sprawi tylko, że trudniej będzie opanować Ci materiał, który w innych okolicznościach zająłby Ci ledwie kilka minut.

Zdecydowanie lepiej wypada w zestawieniu z tym szkoła językowa – nie tylko pod względem odpowiednio rozplanowanej przestrzeni, ale również pod względem ludzi. Nauka w szkole językowej, takiej jak szkoła Lincoln to przecież nie tylko pomieszczenia, ale także grupy, w których możesz rozmawiać w obcym języku, wymieniać poglądy i żartować. To zatem nie tylko dobra metoda, żeby nauczyć się języka, ale także by poznać ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.

Atmosfera

Skorzystanie z pomocy prywatnego nauczyciela języka obcego oznacza dużą elastyczność w dostosowywaniu materiału do indywidualnych preferencji i możliwości ucznia. Ta swoboda zwiększa jednocześnie ryzyko, że nauka będzie nieuporządkowana i nie pozwoli na opanowanie całego zakresu potrzebnego np. do egzaminu. Szkoła językowa oferuje określony plan nauczania, skomponowany w oparciu o to doświadczenie wielu dydaktyków i potrzeby klientów. Uczniowie mogą więc wybrać kurs przygotowujący np. do matury lub pozwalający poćwiczyć wymowę przed wakacyjnym wyjazdem. Dzięki temu od razu wiemy, czego będziemy się uczyć i jaki umiejętności da nam zrealizowanie całego programu.

Koszty

Warto też wspomnieć o kosztach. W tym wypadku również zdecydowanie lepiej wypada szkoła Lincoln. Szkoły językowe z reguły oferują mniejsze stawki za godzinę niż prywatni nauczyciele – nie wynika to bynajmniej z niższego standardu nauczania ale z faktu, że koszty rozkładają się na wszystkich uczestników kursu. Dzięki temu nauka języka nie obciąży wcale tak bardzo naszego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here