Wypadanie włosów to nie jedyny problem, z którym borykają się osoby chcące posiadać długie i gęste kosmyki. Dosyć powszechny jest także problem związany ze spowolnionym porostem włosów. Na szczęście, istnieją skuteczne kosmetyki, dzięki którym można pokonać ten problem. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługuje serum. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że musi być ono jak najstaranniej wybrane. Najlepiej postawić na preparat o naturalnym składzie.

Jakiego działania oczekiwać od serum na porost kosmyków?

Serum na porost włosów to kosmetyk, który powinien charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Najważniejsze jest to, aby wykazywał on właściwości wzmacniające cebulki włosowe. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że włosy będą rosły silniejsze i będą zdecydowanie bardziej odporne na wypadanie. Dobrze byłoby również, gdyby serum nawilżało skalp. Im lepiej odżywiona skóra głowy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że praca gruczołów łojowych nie zostanie zaburzona. Od tego kosmetyku warto oczekiwać także właściwości kojących podrażnienia.

Ich objawami mogą być przede wszystkim świąd, zaczerwienienie, jak również pieczenie skalpu. Serum wymaga systematycznego stosowania i powinno być aplikowane zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Najlepiej będzie stosować je po każdym myciu głowy. Na satysfakcjonujące rezultaty trzeba będzie zaczekać przez minimum kilka tygodni. Po tym czasie, zadowalające efekty powinny się już pojawić.

Jakich składników poszukiwać w kosmetyku na porost włosów?

Aby serum na porost włosów mogło okazać się skuteczne, powinno posiadać odpowiedni skład. Na pewno warto byłoby zwrócić swoją uwagę na kosmetyki bogate w naturalne oleje, ekstrakty oraz wyciągi pochodzenia roślinnego. Wśród konkretnych, godnych polecenia substancji wymienić można chociażby olejek łopianowy, jak również ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej czy ekstrakt z szyszek chmielu. Wszystkie wymienione składniki wykazują działanie wzmacniające. Dzięki temu, są one w stanie hamować wypadanie kosmyków. Przyśpieszają one także wzrost włosów.

Regularne stosowanie serum na pewno sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pożądaną długością kosmyków. Dla wielu osób istotne jest także to, aby w składzie serum nie znajdował się alkohol. Trzeba przyznać, że jest to składnik, który może nadmiernie wysuszać skalp. Jeżeli mamy więc skłonność do podrażnień skalpu, musimy pamiętać o zakupieniu kosmetyku, który alkoholu nie zawiera. Starannie analizujmy więc składy kosmetyków, po które sięgamy. Znajdują się one na etykietach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj