Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. To właśnie tam spędzamy wolny czas po pracy i w weekendy, właśnie w salonie przyjmujemy zaproszonych (jak i niezapowiedzianych) gości. Pomieszczenie to pełni funkcję reprezentatywną, będąc wizytówką naszego mieszkania. Chcemy, by było urządzone stylowo, a jednocześnie wygodnie. W podziwianiu starannie wyselekcjonowanych mebli może pomóc dobór właściwego oświetlenia. Jakie lampy do salonu kupić? Na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedź w dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższych akapitów, by ją poznać.

Lampy do salonu w stylu retro

W większości sklepów z lampami możemy wybrać oświetlenie, które uda się dopasować do stylu, w jakim utrzymany jest nasz salon. Pokoje dzienne (tak inaczej określa się salony, bo spędzamy w nich czas w dni wolne) mogą charakteryzować się klimatem retro (coraz więcej osób decyduje się na kupno starych mebli z drugiej ręki i odnowienie ich osobiście) lub w stylu nowoczesnym. W zależności od tego, który z tych dwóch stylów preferujemy, musimy dopasować do niego lampy, zarówno te wiszące, jak i stojące. Za staromodnymi kloszami warto rozejrzeć się w antykwariatach lub na targach staroci, jeśli natomiast nie chcemy tracić czasu i energii na odnawianie tego typu sprzętów, to oczywiście możemy kupić nowe lampy, które będą wystylizowane na starą modłę.

Nowoczesne oświetlenie salonu

Jeśli bardziej zależy nam na nowoczesnym wyglądzie pokoju dziennego i lubimy podążać za ostatnimi trendami, to zdecydowanie powinniśmy postawić na lampy w niestandardowych kształtach. Do sterylnych, minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz pasują między innymi geometryczne kształty lamp sufitowych, faliste lampy nad stół, stojące lampy z kloszami z ciekawie wyglądającej tkaniny, klosze z przeźroczystego szkła i ruchome lampy dające różnokolorowe światło dzięki diodom LED RGB. Wybór jest szeroki i tylko od naszego gustu zależy, na który model się zdecydujemy.

Jak wybrać lampę?

Podczas wyboru lampy do salonu, pamiętajmy, że lampa powinna być funkcjonalna (musi dawać odpowiednią ilość światła) oraz dopasowana do reszty pomieszczenia, w którym się będzie znajdować. Gdy nie wiemy, na jaki model lampy się zdecydować, to warto zasięgnąć rady u profesjonalnego dekoratora wnętrz lub zapytać o rekomendację sprzedawcę w sklepie z lampami. Kto pyta, ten ma w salonie najlepszą lampę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj