Polskie przepisy mówiące o rejestrowaniu działalności gospodarczej wymagają, by podczas procesu rejestracji podać adres, pod którym przedsiębiorstwo będzie działać. Adres ten ma być adresem korespondencyjnym, na który będzie przychodzić również korespondencja pochodząca z urzędów, a także tym adresem, pod którym uprawnione organy będą mogły dokonać odpowiedniej kontroli. Dla większości dużych podmiotów rozpoczynających działalność, wynajęcie takich pomieszczeń biurowych nie jest większym kosztem, jednak dla niewielkich firm, często jedno lub kilkuosobowych koszt jaki trzeba opłacić za wynajem oraz utrzymanie biura jest często zbyt wysoki. Właśnie dla takich małych przedsiębiorstw, szczególnie dla tych, które do swojej działalności nie potrzebują biura jest wyjście, którą jest biuro wirtualne Olsztyn.

Co to jest biuro wirtualne Olsztyn?

Usługa biura wirtualnego nie jest czymś co pojawiło się w ostatnim czasie. Usługa została wymyślona przez amerykańskiego ekonomistę Ralfa Gregory w roku 1994, kiedy to zauważył, że koszt wynajmu powierzchni biurowej przez przedsiębiorców, którzy nie potrzebują takiej powierzchni do działania jest zbyt wielka do zysków. Opracowana usługa weszła w życie już w roku 1995 i bardzo szybko znalazła wielu klientów. Na czym tak naprawdę polega usługa biuro wirtualne Olsztyn?

Podstawową usługą jaka jest świadczona przez biuro wirtualne, jest wynajęcie adresu, pod którym można zarejestrować firmę. Adres ten staje się jednocześnie adresem korespondencyjnym. Jednak, by taka usługa była legalna musi być to adres rzeczywisty, usługa musi być świadczona przez właściciela lokalu lub jego najemcę, jednak w ostatnim przypadku, właściciel musi wyrazić zgodę na świadczenie takiej usługi w jego lokalu.

Biuro Wirtualne w Olsztynie to dużo korzyści

Dla kogo jest usługa biuro wirtualne w Olsztynie?

Z założenia, biuro wirtualne Olsztyn ma służyć przede wszystkim tym osobom, prowadzącym działalność gospodarczą, którzy do swojej działalności nie potrzebowali fizycznej powierzchni biurowej. Pośród tych przedsiębiorców można wymienić choćby freelancerów, programistów, osoby pracujące w domowych pieleszach, copywriterów, czy choćby taksówkarzy, nie należących do większych korporacji.

Ci przedsiębiorcy są najczęstszymi klientami biura wirtualnego, jednak można również zauważyć, że więksi gracze, szukając doskonałego miejsca do swojej działalności, do chwili zakupu fizycznego budynku lub lokalu, również korzystają z możliwości jakie daje biuro wirtualne Olsztyn. Jednak biuro wirtualne, to nie tylko możliwość zarejestrowania firmy, ale zarejestrowania jej pod jak najbardziej atrakcyjnym adresem. Dlatego biuro wirtualne ma najczęściej lokalizację w najlepszych miejscach w atrakcyjnych miejscach. Takie biura można znaleźć w centrum Warszawy, Katowic na starówce Olsztyńskiej i w wielu doskonałych z punktu widzenia przedsiębiorstw oraz ich klientów miejsc.

Biuro wirtualne Olsztyn ile kosztuje i czy warto z niego korzystać

Usługa biura wirtualnego to jest usługa polegająca na outsourcingu obsługi biurowej – czyli skorzystania z pomieszczeń należących do innego podmiotu. Koszt takiej usługi nie jest jednolity i tak naprawdę zależy od wielu usług dodatkowych, jednak w większości przypadków nie powinien być on większy jak kilkaset złotych miesięcznie. Nie jest to kwota zawrotna, zwłaszcza, że oprócz samej doskonałej lokalizacji, biuro wirtualne Olsztyn oferuje również możliwość skorzystania z obsługi biurowej, kadrowo – płacowej czy też księgowej.

Bardzo korzystne dla przedsiębiorców korzystających z usług biura wirtualnego jest również możliwość fizycznego skorzystania z pomieszczeń biurowych. Można tam się spotkać ze swoimi klientami, przyjąć kontrolujących urzędników, czy też po prostu w spokoju popracować. Obecnie biura wirtualne działają na całym świecie, dzięki czemu można zarejestrować firmę w dowolnym mieście w Polsce lub za granicą. To otwiera nowe możliwości nie tylko dla osób prowadzących małe przedsiębiorstwa, ale również dla większych firm, wchodzących na dany rynek.

Czy jest to usługa korzystna? Biorąc możliwości jakie są tworzone przez usługodawców oraz ceny abonamentów za usługę w porównaniu do wynajęcia biur fizycznych, to odpowiedź nasuwa się sama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj