Jedna z głównych zalet współczesnych obrazów na płótnie jest ich ogromna uniwersalność. Z jednej strony mogą to być dzieła wykonane ręczne, z drugiej natomiast bardzo wysokiej jakości wydruki na płótnie, które do złudzenie przypominają prawdziwe obrazy. Zarówno pod względem intensywności kolorów jak i struktury.

Doskonałe do każdego pomieszczenia

Obrazy na płótnie – bez względu na technikę wykonania – to doskonały pomysł na eleganckie wykończenie mieszkania lub domu. Dzisiejsze możliwości powodują, że mogą one być praktycznie w każdym rozmiarze i o dowolnej tematyce. Ze smakiem uzupełnią i udekorują wnętrza każdego pomieszczenia: kuchni, salonu, sypialni lub łazienki.

Zaletą ręcznie malowanych obrazów na płótnie – oczywiście oprócz tego, że wykonuje je artysta – jest również to, iż używa się do nich dziś farb akrylowych, wyróżniających się bardzo intensywnymi barwami i nie stosuje się rozpuszczalników. Nie czuć więc ich charakterystycznego zapachu.

Nacisk na szczegóły

Zaleta obrazów na płótnie, które są wydrukami, jest na pewno ich cena. Są tańsze od tych malowanych ręcznie. Jeżeli natomiast komuś zależy na czasie i potrzebuje szybkiej dekoracji na indywidualne zamówienie, to na pewno wydrukowany obraz na płótnie trafi do niego szybciej, niż ręcznie wykonane dzieło.

Wydruki na płótnie cechują się również intensywną kolorystyką – jeżeli oczywiście komuś na tym zależy. Mogą też być bardziej stonowane. A to wszystko osiąga się dzięki wykorzystywaniu do produkcji takich obrazów na płótnie specjalnych, wielkoformatowych drukarek o bardzo wysokiej rozdzielczość. Dzięki nim nawet drobne detale są doskonale uchwycone. Sprawdza się to szczególnie w przypadku pejzaży miejskich, motywów architektonicznych oraz portretów. W wydrukach na płótnie krosno jest naciągane w taki sposób, aby zakrywało jego boki. Płótno można również nabić na blejtram, dzięki czemu będzie odpowiednio naciągnięte. Do takiego obrazu nie potrzeba już dodatkowej oprawy. Ale też z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić go w wybranej ramie.

Wyglądają jak prawdziwe obrazy olejne

Kolejną zaletą obrazów na płótnie jest możliwość wzbogacenia ich specjalnym werniksem strukturalnym. Po jego odpowiednim nałożeniu, taka dekoracja na płótnie wygląda jak obraz olejny. Ma podobny połysk i fakturę. Wydruki na płótnie można również lakierować, co pozwala na wykorzystywanie ich w branży reklamowej, ponieważ mogą być eksponowane na zewnątrz i są odporne na panujące tam zmienne warunki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj