Zastanawiacie się jaki jest najlepszy sposób zadbania o piękną powłokę lakierniczą waszego pojazdu? Zachęcamy zatem do lektury tego poradnika.

Każdy posiadacz samochodu doskonale wie, że lakier na jego aucie, choć piękny i z pozoru mocny, jest bardzo delikatny i wrażliwy na nawet najmniejsze uszkodzenia. Z tego powodu niezbędne jest wzmacnianie powłoki lakierniczej, poprzez nakładanie na nią np. wosku samochodowego. Problem tylko w tym, że wielu kierowców ma wątpliwości, w jaki sposób go aplikować. Czy warto zrobić to przy pomocy maszyny polerskiej, czy też może lepsze będzie ręczne polerowanie lakieru?

Charakterystyka maszyny polerskiej

Czym charakteryzuje się polerowanie lakieru przy pomocy specjalnej maszyny? Jest to bardzo proste, ponieważ wszystko sprowadza się tak naprawdę do nałożenia na polerkę wosku, który następnie po włączeniu urządzenia jest automatycznie rozprowadzany po lakierze. Jest to metoda szybka i bardzo wygodna, ponieważ wysiłek, jaki trzeba włożyć do jej wykonania, jest minimalny.

Niestety korzystanie z maszyny polerskiej ma wiele wad. Po pierwsze jest to sprzęt dość drogi, co powoduje, że jego kupienie może stanowić nie lada problem. Po drugie jednak, używanie takiej polerki wymaga posiadania naprawdę dużego doświadczenia. Nie tylko łatwo jest nieumyślnie uszkodzić lakier, co dodatkowo można pominąć jego niektóre fragmenty, powodując, że woskowanie nie będzie wykonane odpowiednio dobrze.

Charakterystyka ręcznego polerowania lakieru

Ręczne polerowanie lakieru uważane jest powszechnie za trudniejsze i zdecydowanie bardziej czasochłonne. To prawda, ponieważ wymaga często nawet kilku godzin pracy, której towarzyszyć będzie naprawdę duży wysiłek. Warto jednak ponieść ten koszt, gdyż efekty okazują się o wiele lepsze, niż przy polerowaniu mechanicznym.

Na czym polega ręczne polerowanie lakieru? Jest to bardzo proste, zamiast silnika polerki, używa się w tym wypadku siły własnych mięśni. To o czym trzeba tylko pamiętać, to aby lakier samochodu był idealnie czysty i pozbawiony zanieczyszczeń, a także, aby używana do polerowania szmatka była świeża i wolna od brudu. Dlaczego to tak ważne? Nawet najmniejsze zabrudzenie, czy też drobinka piasku, może doprowadzić do zarysowania lakieru, podczas nakładania na niego wosku. A to będzie oznaczało, że zamiast poprawić jego wygląd, jeszcze bardziej się go zrujnuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj