Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy? Bardzo dobrze! Kawa mielona ma bowiem wiele zalet – wszystkie z nich omawiamy w poniższym artykule

Kawa mielona produkowana jest ze zmielonych ziarenek kawy palonej i zawiera zdecydowanie więcej substancji aktywnych niż konkurencyjna kawa rozpuszczalna. Warto wspomnieć także o tym, że w kawie mielonej znajduje się nawet dwa razy więcej kofeiny. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe zalety picia kawy.

Drogocenny skład

Jednym z największych atutów kawy mielonej jest to, że zawiera ona w swoim składzie wiele drogocennych przeciwutleniaczy. Jest to doskonały wybór dla osób, które są na zrównoważonej diecie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kofeina zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej i co najważniejsze zwiększa metabolizm organizmu. Nie każdy zdaje sobie sprawę także z tego, że kofeina znajduje się praktycznie w każdym suplemencie do spalania tłuszczu. Jeżeli chodzi o drogocenne składniki odżywcze, to warto wspomnieć o ryboflawinie, kwasie pantotenowym, manganie, potasie i magnesie.

Poprawa wydajności fizycznej

Kawa mielona pobudza układ nerwowy i zwiększa poziom adrenaliny we krwi. Mowa tutaj oczywiście o hormonie, który przygotowuje ciało do bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Wiele osób zaleca picie kawy mielonej pół godziny przed treningiem. Dzięki kofeinie można łagodzić bóle mięśniowe, które są zmorą osób rozpoczynających treningi fizyczne.

Zdrowotne właściwości kawy

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kawa mielona może mieć działanie ochronne na wątrobę. Jest to dobry trunek nie tylko dla osób, które mają zapalenie wątroby, ale również dla osób, które zmagają się ze stłuczoną wątrobą. Najnowsze badania wykazały także, że systematyczne picie kawy może zmniejszać ryzyko choroby Parkinsona, jak i również może chronić przed chorobą Alzheimera i otępieniem. Jeżeli chodzi o zdrowotne właściwości picia kawy, to warto wspomnieć o tym, że kawa może pomóc w walce z depresją.

Nie tylko zalety

Kawa mielona ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Kofeina jest jedną ze substancji uzależniających, dlatego też spożywanie dużej ilości kawy może bardzo źle się skończyć. Kofeina jest także naturalnym środkiem pobudzającym mózg, dlatego też nie jest to dobry trunek na noc dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy ze snem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj