Korzystanie z instalacji centralnego ogrzewania będzie jeszcze łatwiejsze wtedy, gdy zostanie ona wyposażona w specjalny sterownik pompy CO.

Coraz więcej nowoczesnych instalacji centralnego ogrzewania wyposażanych jest w urządzenia wspomagające sterownie. Wśród nich znajdują się także urządzenia takie jak sterownik pompy CO – https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-pompa/sterowniki-pomp który jest rodzajem regulatora pozwalającego na włączanie i wyłączanie pompy centralnego ogrzewania.

Jak działa sterownik pompy CO?

Pompa CO, inaczej pompa obiegowa to rodzaj pompy stosowanej w różnych instalacjach grzewczych. Jej zadaniem jest wsparcie cyrkulacji wody w instalacji – pozwalają one wtedy na szybsze osiągnięcie odpowiedniej temperatury grzejników i jej utrzymanie bez wysokich strat. Pompy te stosowane są zarówno w przypadku tradycyjnych instalacji, jak również do odgrzewania podłogowego. Pracujący w instalacji sterownik pompy CO pozwala na automatyczne sterowanie pracy pompą centralnego ogrzewania. Co to oznacza? Sterownik ten wykorzystuje odpowiednie czujniki, które pozwalają na utrzymanie pracy pompy na optymalnym poziomie. Działa jak czujnik temperatury, przez co pozwala na utrzymanie jej na poziomie wskazanym przez użytkownika. Aktualnie w użyciu znaleźć można różnego rodzaju sterowniki pomp CO. Wśród nich znajdują się także modele oferujące szereg funkcji.

Przykładowe funkcje realizowane przez sterowniki pompy CO:

  • sterowanie jedną albo kilkoma pompami jednocześnie z wykorzystaniem danych temperaturowych lub czasu

  • funkcja zapobiegająca zatrzymywaniu się pompy

  • funkcja przeciwdziałająca zamarzaniu

  • możliwość ustawienia priorytetów pomp w przypadku sterowania kilkoma urządzeniami

  • możliwość zastosowania dodatkowych regulatorów w pomieszczeniach

Warto przy tym wskazać, że sterownik pompy CO jest przy tym bardzo łatwy w obsłudze. Urządzenia tego typu wyposażane są w wyświetlacz LCD i przyciski do sterowania. Możliwe jest także sterowanie bezprzewodowe, na przykład przez Internet. Więcej informacji o funkcjach sterowników pomp CO można znaleźć już teraz on-line na stronach ich producentów i sprzedających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj