Badania pokazują, że nawet 15% społeczeństwa ma problemy z wrastającymi paznokciami, również w Bydgoszczy. Przyczyny tego schorzenia są różne, podstawowym czynnikiem jest brak wiedzy u pacjentów, jak prawidłowo dbać o nasze stopy. Na szczęście mamy do dyspozycji wiele metod leczenia.

Dlaczego wizyta u podologa?

Profesjonalne gabinety podologiczne takie jak Zdrowe Stopy Emilia Bała, kompleksowo wyleczą wrastające paznokcie Bydgoszcz. Podologia to wąska dziedzina medycyny zajmująca się wyłącznie chorobami stóp. Podolog posiada precyzyjną wiedzę, dzięki której jest w stanie lepiej zatroszczyć się o nasze stopy niż inni, szeroko wyspecjalizowani lekarze. W przeciwieństwie do chirurgów podolodzy leczą wrastające paznokcie metodami nieinwazyjnymi. Dzięki temu możemy uniknąć bolesnych i nieskutecznych operacji. Dobry podolog wytłumaczy także pacjentowi, jak dbać o stopy, aby problem nie powracał.

Wygodne obuwie – podstawa zdrowych stóp

Wrastające paznokcie powstają często przez ciągły ucisk na płytkę paznokciową. Zbyt ciasne obuwie to coś, czego powinniśmy za wszelką cenę unikać, jeśli zależy nam na ogólnym zdrowiu naszych stóp. Częste chodzenie w wysokich obcasach również jest bardzo złym nawykiem. Umawiając się na wizytę do podologa, warto założyć lub zabrać ze sobą najczęściej przez nas używane obuwie. Specyficzne ślady użytkowania wewnątrz buta pozwolą ocenić specjaliście, w czym dokładnie tkwi problem.

Zacznij prawidłowo obcinać paznokcie

Kolejną i najczęstszą przyczyną wrastających paznokci, jest brak wiedzy na temat prawidłowego skracania ich. Najczęściej tyczy się to osób młodych. Zbyt mocno obcięte paznokcie powodują zaburzenie naturalnego toru wrastania. Wycinanie bocznych krawędzi i kierowanie ostrego końca nożyczek lub pilnika głęboko pod skórę powoduje powstawanie zakażeń i dalsze wbijanie się płytki paznokciowej w otaczające ją tkanki. Podczas tak zwanego pedicure leczniczego, podolog skróci nasze paznokcie i nauczy jak poprawnie robić to w domu.

Co, jeśli problem już istnieje?

Korzystanie z aptecznych półśrodków, które nie działają, lub bolesnych i dyskusyjnych metod chirurga nie ma sensu. Najlepiej udać się do doświadczonego podologa, takiego jak Emilia Bała, której niestraszne są żadne paznokcie, które wrastają Bydgoszcz. Oszczędzimy dzięki temu czas, pieniądze i co najważniejsze unikniemy nieprzyjemnego bólu.

1 KOMENTARZ

  1. Warto udać się do podologa np. do Centrum podologicznego w Rzeszowie. Przy przeporwadzaniu podstawowego zabiegu podologicznego paznokcie są idelanie przycinane w taki sposób by nie wrastały. Jeśli problem się nasila zawsze można załozyć klamrę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj