Doskonale uzupełniają stylizacje biznesowe, casualowe i sportowe, skutecznie chronią wzrok i poprawiają jakość widzenia. Odpowiednie dla kierowców, sportowców i miłośników górskich wędrówek – męskie okulary przeciwsłoneczne mogą mieć jednak różne oblicza. Wszystko dzięki ciągłemu rozwojowi nowoczesnych technologii. Zastanawiasz się, czym są okulary z fotochromem? Już teraz sprawdź, czy ich potrzebujesz!

Męskie okulary przeciwsłoneczne – jak działają modele z fotochromem?

Męskie okulary przeciwsłoneczne z fotochromem, dzięki zastosowaniu szkieł wyposażonych w soczewki fotochromowe, pod wpływem działania promieni słonecznych zmieniają zabarwienie. Dzieje się tak na skutek zmiany położenia cząsteczek pigmentu zawartego wewnątrz soczewki. Równomierne zaciemnienie szkieł pozwala skutecznie chronić oczy przez szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i w konsekwencji widzieć więcej. Dodatkowo zapobiega przemęczeniu wzroku.

Decydując się na męskie okulary przeciwsłoneczne z fotochromem, musisz mieć świadomość, że te będą się zaciemniać podczas pochmurnych dni. Dlaczego? Ponieważ do rozmieszczenia się pigmentów jest konieczne promieniowanie UV, niebędąca tym samym, co promienie słoneczne.

Komu są dedykowane męskie okulary przeciwsłoneczne z fotochromem?

Okulary przeciwsłoneczne męskie, wzbogacone filtrem fotochromowym wbrew pozorom nie są dedykowane tylko niektórym użytkownikom. Warto po nie sięgnąć w kilku przypadkach:

  • chcesz poprawić komfort widzenia,
  • jesteś aktywny fizycznie i uprawiasz sport w różnych warunkach,
  • prowadzisz samochód, również nocą,
  • chcesz cieszyć się ostrym i wyraźnym obrazem nawet jeśli warunki atmosferyczne temu nie sprzyjają.

Okulary przeciwsłoneczne fotochromowe z polaryzacją – czy warto?

Decydując się na męskie okulary przeciwsłoneczne z fotochromem, warto zwrócić uwagę na obecność soczewek z filtrem polaryzacyjnym. Jego zastosowanie jest niezwykle istotne – pozwala eliminować ewentualne refleksy i zwiększa komfort widzenia, również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Model wyposażony zarówno w soczewki fotochromowe, jak i polaryzacyjne znajdziesz w ofercie sklepu Eokulary. Dzięki takiemu połączeniu szkła dostosują się do zmiennych warunków otoczenia, jednocześnie gwarantując Ci maksymalnie czysty obraz i wysoki kontrast obrazu. Odpowiednie do noszenia na co dzień, charakteryzują się modnym designem – dzięki temu bez trudu wpiszą się w sportowe i casualowe stylizacje, pozwalając Ci stworzyć spójny look.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj