Adwokat to zawód, który cieszy się dużym zaufaniem społecznym. Wynajęcie adwokata jest niezbędne, aby móc wygrać sprawę w sądzie. W niniejszym artykule omawiamy, czym dokładnie zajmują się adwokaci. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Adwokat – czym się zajmuje?

Większość ludzi kojarzy adwokatów z rozprawami sądowymi, bardzo długimi latami nauki oraz togami. Warto wiedzieć, że same studia prawnicze wcale nie gwarantują prawa do wykonywania obowiązków adwokata. Ten proces zajmuje o wiele więcej czasu. Aby zostać adwokatem, trzeb również przejść przez kilkuletnią aplikację oraz uzyskać doświadczenie pod okiem profesjonalnych prawników.

Kiedy najczęściej można udać się po pomoc do adwokata? Skorzystanie z usług takiego prawnika czasami jest niezbędne. Ilość spraw, w których adwokat może nam pomóc, jest naprawdę szeroka. Adwokat w przeciwieństwie do radcy prawnego może reprezentować nas w sądzie przy każdej sprawie. Wśród spraw, w których możemy skorzystać z pomocy adwokata, znajdują się:

  • sprawy gospodarcze- są to sprawy, które dotyczą udzielenia zadośćuczynienia bądź odszkodowania. W tej grupie spraw znajdują się też wszelkie kwestie dotyczące prawa cywilnego oraz rodzinnego;
  • sprawy karne oraz karno-skarbowe – są to bardzo ciężkie sprawy, w których bez pomocy adwokata uzyskanie w miarę łagodnego wyroku może okazać się bardzo trudne. Pomoc adwokata w sprawach karnych jest nieoceniona;
  • sprawy administracyjne – dotyczą one spraw dotyczących nieruchomości oraz koncesji. Duża część jest związana także ze statusem cudzoziemców.

Kiedy trzeba skorzystać z usług adwokata?

Z pomocy adwokata możemy skorzystać w każdej sprawie, jednak nie każdy ma zawsze wystarczającą ilość środków finansowych. W niektórych sprawach jego pomoc może okazać się niezbędna, jednak na przykład w sprawie rozwodowej bez orzekania o winie jego obecność nie jest nam potrzebna. Jeśli chodzi o to, czy adwokaci Kraków są profesjonalni, to warto wiedzieć, że w stolicy Małopolski funkcjonuje wiele kancelarii adwokackich o nieposzlakowanej opinii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj