Organizacja ruchu w mieście to zadanie wymagające umiejętności logistycznych. Właściwa infrastruktura ma za zadanie znacznie je ułatwić. Łańcuchy plastikowe to lekkie i wszechstronne narzędzia wykorzystywane do tymczasowego lub stałego oznaczania konkretnych stref. Są stosowane w wielu miejscach i warto bliżej przyjrzeć się temu, na czym polega ich zadanie.
Łańcuchy plastikowe i ich charakterystyka
Zazwyczaj łańcuchy plastikowe mają żywe, barwy, dzięki czemu są zauważalne nawet z dalekich odległości. To produkty, które mają za zadanie nie tylko wyznaczać miejsca, ale również ostrzegać przed czymś kierowców i pieszych. Standardem w ofertach producentów akcesoriów drogowych są łańcuchy składające się z białych i czerwonych ogniw ułożonych naprzemiennie. To oczywiste nawiązanie do taśm ostrzegawczych występujących w takiej samej kolorystyce. W sprzedaży dostępne są jednak również łańcuchy w kolorach żółtym i czarnym – takie połączenie jest typowe do stosowania w miejscach, w których odbywają się roboty związane z pracą z gazem. Mają za zadanie wskazywać odsłonięte rury czy zawory przesyłające gaz.
Trwałość łańcuchów plastikowych
Nie bez znaczenia jest materiał wykonania łańcuchów. Podobnie jak pachołki drogowe czy niektóre zapory, te również powstają z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen lub polipropylen. Dzięki temu stają się odporne na warunki atmosferyczne – nie korodują, nie ulegają degradacji pod wpływem deszczu, śniegu czy promieniowania UV. Ponieważ nie przewodzą prądu elektrycznego, to mogą być stosowane w pobliżu instalacji elektrycznych. Plastikowe łańcuchy najczęściej są wyposażone w elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność w nocy. To produkty lekkie i łatwe do przenoszenia oraz montażu na słupkach, hakach czy barierkach. Ich montowani nie wymaga specjalistycznych umiejętności.
Miejsca, w których są stosowane łańcuchy plastikowe
Te jakościowe i trwałe akcesoria drogowe stosowane są w różnych miejscach na drodze i poza nią. Przydatne są wszędzie tam, gdzie widoczność może być ograniczona, a narażone jest bezpieczeństwo pieszych czy prowadzących pojazdy.
Łańcuchy plastikowe na parkingach i strefach dla pojazdów
Zadaniem łańcuchów plastikowych w przestrzeniach parkingowych jest oddzielanie poszczególnych miejsc postojowych, ale tez wyznaczanie stref wyłączonych z ruchu. Umożliwiają także oznaczanie miejsc dla osób niepełnosprawnych, na których parkować mogą tylko kierowcy z uprawnieniami.
Strefy dla pieszych i plastikowe łańcuchy
Tego rodzaju akcesoria drogowe pozwalają na tworzenie barier ochronnych w pobliżu przejść dla pieszych i oddzielanie chodników od jezdni. Sprawdzają się również tam, gdzie konieczne jest wyznaczanie specjalnych tras dla pieszych, np. na imprezach masowych czy w galeriach handlowych.
Łańcuchy plastikowe na placach budowy
Plastikowe łańcuchy pozwalają na oznaczanie terenów, na których prowadzone są roboty drogowe. Pozwalają na oddzielanie bezpiecznych stref od miejsc zagrożonych. Dzięki temu umożliwiają większą kontrolę dostępu do obszarów niebezpiecznych i ostrzegają pieszych i kierujących pojazdy o możliwych konsekwencjach przekroczenia granicy łańcucha.
Poszukując sprawdzonych produktów infrastruktury drogowej, warto skorzystać z oferty sprawdzonych i doświadczonych specjalistów. Stawiaj na oryginalne akcesoria i jakościowe łańcuchy plastikowe, zwiększające bezpieczeństwo na jezdni.