Problemy trawienne u psa to częsty powód do zmartwień ich właścicieli. Ciągłe biegunki, wzdęcia i wymioty mogą być kłopotliwe dla całej rodziny. Można jednak tego uniknąć, stosując odpowiednie jedzenie. Co podawać psu z problemami trawiennymi? Jakie karmy dla psów są godne polecenia? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego należy dbać o układ pokarmowy psa?

Faktem jest, że układ pokarmowy psa jest zdecydowanie krótszy niż ten ludzki. Pokarm nie przebywa w nim zatem tak długo, jak w układzie pokarmowym człowieka. Najczęściej krótko po zjedzeniu swojej porcji, pies ma potrzebę wyjścia do „toalety”. Budowa układu pokarmowego psa powoduje, że problemy trawienne pojawiają się u nich zdecydowanie częściej, niż u ludzi. Powodem takiego stanu rzeczy może być natomiast złej jakości karma. Jak zatem zadbać o psa z problemami trawiennymi? Poza wizytą u weterynarza należy mu zaserwować wysokiej jakości, dobrze przyswajalną, odpowiednio zbilansowaną i wysokowartościową karmę. Które karmy dla psów są godne polecenia?

Jakie objawy świadczą o problemach trawiennych u psa?

Istnieje wiele objawów problemów trawiennych u psa. Najczęściej są to wymioty, wzdęcia, biegunki, a także nieprzyjemny zapach z pyska. Pies może też być ospały i odczuwać pewne dolegliwości bólowe. Obserwując uważnie swojego pupila, na pewno zorientujemy się, że coś jest nie tak. Jak zatem karmić psa z problemami trawiennymi? Nawet jeżeli dana karma nie jest oznaczona jako ta, dedykowana pupilom z kłopotami żołądkowo-jelitowymi, należy zwrócić uwagę na jej skład. Z diety psiej należy bowiem wykluczyć wszelkie, trudnoprzyswajalne składniki. Absolutnie zakazane są zatem między innymi zboża, owies, soja oraz kukurydza.

Specjalistyczne karmy nie tylko na problemy trawienne

Na marginesie warto podkreślić, że specjalistyczne karmy dla psów występują nie tylko w wersji dla psów alergików albo dla psów z problemami trawiennymi. W sklepach można znaleźć również inne warianty, dedykowane poszczególnym typom psów. Dostępne są między innymi karmy dla szczeniąt, które posiadają większą kaloryczność i dbają o prawidłowy rozwój kości pupila. Istnieją też karmy dla seniorów, które pomagają im wzmocnić układ odpornościowy, a także pracę poszczególnych organów. Można też kupić jedzenie dla psów bardzo aktywnych i pracujących, które w ciągu dnia otrzymują gigantyczną dawkę ruchu i potrzebują specjalistycznego żywienia. Każdy typ zwierzaka wymaga odpowiedniego żywienia – nie tylko wysokiej jakości karmy, ale i odpowiednich proporcji, w których jest ona podawana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj