Chociaż hodowanie rybek w akwarium to przyjemne i satysfakcjonujące zajęcie, które dodatkowo może przynieść wiele korzyści, akwaria i zestawy podarowane w prezencie to zupełnie inna bajka. Nie zawsze to, co wydaje się świetnym pomysłem, faktycznie nim jest. By uniknąć prezentowego faux-pas, przeczytaj poniższy poradnik.

Kiedy akwarium to dobry pomysł prezentowy

Zestawy akwariowe mogą obdarowanej osobie sprawić wiele radości pod warunkiem, że ich zakup to nie było wyłącznie Twoje „widzimisię” i gdy nie podjąłeś decyzji pod wpływem chwili. Kiedy zatem będzie to trafiony prezent? Na pewno, wtedy gdy:

  • Twój znajomy sam Cię o to poprosi. Nic dodać, nic ująć. Wiele razy zdarzyło Ci się na pewno, że nie miałeś pomysłu na prezent. Zamiast uszczęśliwiać kogoś na siłę, najlepiej wtedy po prostu zapytać. Jeśli w odpowiedzi usłyszysz akwaria, to znaczy, że dostałeś zielone światło.
  • Brak funduszy. Czasami dzieje się tak, że mamy wielkie marzenia, ale niestety skromną i niewystarczającą pulę do ich spełnienia. Pełne zestawy akwariowe, to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli posiadanie akwarium jest marzeniem Twojego przyjaciela, wtedy prezent w postaci zbiornika będzie jak najbardziej wskazany.
  • Twojego przyjaciela cechuje słomiany zapał. Ile razy słyszałeś: pójdę jutro, nie mam czasu, mam ważniejsze wydatki…? Marzeniem bliskiej Ci osoby jest posiadanie akwarium, ale ciągle znajduje miliony wymówek? Ofiarowując jej kompletne zestawy akwariowe zmobilizujesz ją do działania i rozwijania nowego hobby.
  • Planujesz zakup pierwszego zwierzaka dla Twojego dziecka. Jeśli Twoja pociecha marzy o własnym pupilu, akwarium z rybkami będzie doskonałym początkiem. Twój maluch nauczy się, co to odpowiedzialność i dowie się, że zwierzę w domu to także obowiązki. Doskonałym pomysłem będzie, jeśli wybierzesz akwarium wspólnie z dzieckiem — np. odwiedzając stronę taką jak https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/akwaria-i-zestawy. Pamiętaj jednak, że taki prezent oznacza również obowiązki dla Ciebie, dlatego zdecyduj się na niego tylko wtedy, jeśli to Ty jesteś gotowy.

Kiedy akwaria i zestawy mogą stać się kłopotliwym prezentem?

Zanim zdecydujesz się na podarowanie akwarium, upewnij się, że faktycznie jest ono marzeniem obdarowywanego. To, że ktoś lubi oglądać rybki, wcale nie musi oznaczać, że chciałby posiadać akwarium w domu. Najczęściej popełnianymi błędami przy zakupie prezentów jest uszczęśliwianie kogoś na siłę czy spełnianie w ten sposób swoich (ukrytych) marzeń. Akwarium to nie wazon, który można wcisnąć w kąt, a rybka to żywe stworzenie. Chociaż przy wodnych stworzeniach jest pozornie mniej pracy i obowiązków niż przy np. szczeniaku, to jednak te obowiązki nadal są, a nie każdy musi mieć czas i chęci na spełnianie ich.

Akwarium czy zestaw akwariowy? Oto jest pytanie

Odpowiedź wydaje się prosta, lecz czy na pewno tak jest? Wiadomo, że ktoś, kto marzy o rybkach, bardziej ucieszy się z pełnego zestawu. Jednak czy jesteś pewien, że Twój znajomy, mówiąc „akwarium” mówił też rybki?

Ogólnie przyjęło się, że na hasło „akwarium”, już mamy przed oczami płetwy i połyskujące różnymi kolorami łuski, ale przecież nie tylko do hodowli rybek wykorzystywane są tego typu zbiorniki. W akwarium z powodzeniem można hodować żaby, jaszczurki, żółwie, a nawet pająki. Niektórzy wykorzystują zbiorniki do uprawy roślin. Jak sam widzisz możliwości jest wiele, pozwól więc by adresat prezentu sam zdecydował, do czego go przeznaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj