Kasetony reklamowe to skuteczny sposób na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów. Dostępne są w różnych formach i rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest całkowite dopasowanie ich do identyfikacji wizualnej marki czy rozmiarów budynku. Dowiedz się, czym są kasetony reklamowe i jak wykorzystać je w promowaniu swojej firmy.

Kasetony reklamowe – co to?

Kasetony to nowoczesna forma reklamy zewnętrznej, która wykorzystuje światło i zwracające uwagę grafiki. Są one o wiele lepiej widoczne niż tradycyjne szyldy reklamowe, prezentując się przy tym nowocześnie i profesjonalnie. Najczęściej występują w formie prostokąta, jednak można im nadać kształt koła lub owalu. Kasetony reklamowe świecą dzięki zastosowaniu wkładu ledowego. Zazwyczaj umieszcza się na nich logo i slogan firmy.

Jakie korzyści dają reklamy podświetlane?

Najważniejszą zaletą kasetonów reklamowych jest fakt, że są podświetlane, co zapewnia im widoczność nawet z dużych odległości. Dzięki temu zwracają na siebie uwagę także w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Zastosowana technologia jest energooszczędna, przez co koszty eksploatacji nie są wysokie. Ponadto obecność wielkoformatowego, podświetlonego logo lub napisu na budynku siedziby firmy zwiększa jej prestiż w oczach konsumenta, co z kolei wpływa pozytywnie na jej wizerunek.

Z czego zrobione są kasetony reklamowe?

Producenci kasetonów reklamowych, tacy jak Happy Island, proponują w swojej ofercie różnorodne modele. Różnią się one między sobą materiałem z jakiego są wykonane. Dostępne są:

  • kasetony aluminiowe – tym mianem określa się reklamy świetlne, których ramy wykonane są z aluminium, a front z materiału przepuszczającego światło. Metal ten jest giętki, dzięki czemu takie kasetony mogą przybierać różne kształty;
  • kasetony z dibondu – są wyjątkowo wytrzymałe i elastyczne. Dibond to płyta, która składa się z kilku warstw aluminium zespojonych polietylenowym rdzeniem;
  • kasetony winylowe – świetnie sprawdzają się w przypadku dużych formatów. Są odporne na działanie promieniowania słonecznego i wody, dzięki czemu doskonale spisują się na zewnątrz budynku;
  • kasetony z pleksi – to popularny materiał stosowany w mniejszych modelach. Posiada podobne właściwości co siatka winylowa, można więc stosować go w zewnętrznych oraz wewnętrznych kasetonach.

To, jaki materiał najlepiej wybrać na kaseton, zależy w dużej mierze od jego wielkości, kształtu i miejsca, w którym ma wisieć lub stać.

Kasetony wewnętrzne

Kasetony są popularnym elementem aranżacji wielkopowierzchniowych sklepów lub galerii handlowych. Pełnią one tam funkcję nie tylko informacyjną, ale także estetyczną. Mogą przedstawiać ofertę, np. gdy są zawieszone nad ladą w piekarni lub kawiarni. Są także niezastąpioną pomocą w poruszaniu się w przestrzeniach publicznych, takich jak dworce, biura, pasaże czy recepcje. Mogą tam wisieć na ścianie lub występować w postaci dwustronnego totemu.

Kasetony to jeden z najbardziej nowoczesnych nośników reklamowych. Warto je wprowadzić do strategii komunikacyjnej swojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj