W kulturze zachodniej organizacją pochówku najczęściej zajmuje się wykwalifikowany zakład pogrzebowy. Rodzina zmarłego ustala z przedsiębiorstwem wszystkie szczegóły ceremonii. Tradycyjny pogrzeb składa się z następujących po sobie etapów: pożegnania w kaplicy i mszy żałobnej w kościele, a zakończony jest złożeniem trumny z nieboszczykiem w grobie. Sprawdź, jak wygląda w praktyce ostatnie pożegnanie zmarłego.

Pierwszy krok do zorganizowania ostatniego pożegnania

W początkowym okresie żałoby rodzinę czeka wiele obowiązków formalnych. Warto wtedy skierować swoje kroki do profesjonalnego przedsiębiorstwa pogrzebowego. Zakład pogrzebowy pomoże załatwić wszystkie formalności urzędowe. Pracownicy nie tylko zajmą się organizacją ceremonii pochówku, ale też (po uzyskaniu pełnomocnictwa) złożą wniosek o wypłatę zasiłku pogrzebowego z ZUS. Firma może być także przedstawicielem rodziny zmarłego w kontaktach z proboszczem i zarządcą cmentarza. Usługi pogrzebowe na wysokim poziomie ułatwiają godne pożegnanie bliskiej osoby i pomogą przejść przez formalności związane z tym wydarzeniem.

Organizacja pochówku – wybór zakładu pogrzebowego

Podstawową usługą jest zabezpieczenie i przygotowanie ciała do ceremonii. Bliscy zmarłego wybierają trumnę lub urnę. Wystawienie zwłok może odbywać się w sali pożegnań, w domu lub w kaplicy. Zakład pogrzebowy ustala z klientem oprawę florystyczną i muzyczną pogrzebu. Wybór firmy można oprzeć na dobrych opiniach i odpowiedniej lokalizacji. Dom pogrzebowy Szadkowski działa w branży pogrzebowej od 1985 roku i od lat cieszy się zaufaniem lokalnej społeczności Warszawy i okolic. Oprócz pogrzebów tradycyjnych firma oferuje pochówek w formie pogrzebów kremacyjnych, transport zmarłych oraz balsamację zwłok.

Najważniejsze etapy pogrzebu tradycyjnego

Przygotowanie zwłok oraz trumny, czas pożegnania w kaplicy lub sali pożegnań, transport zwłok – to najważniejsze etapy tradycyjnej formy pochówku. Niektóre fazy mogą się nieco od siebie różnić. Przykładowo, zgodnie z wolą zmarłego i rodziny, pogrzeb może się odbyć bez wystawienia zwłok podczas pożegnania lub z udziałem mistrza ceremonii zamiast duchownego. Firma pogrzebowa zajmuje się drukowaniem nekrologów, transportem gości z kościoła na cmentarz, może też pomóc w organizacji stypy.

Zaufaj przedsiębiorstwu pogrzebowemu, dzięki któremu organizacja pogrzebu przebiegnie sprawnie i spokojnie. Doświadczony personel z pewnością wykaże pełen profesjonalizm i kompleksowo zajmie się organizacją ceremonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj