Jeśli masz suche włosy, to widzisz, że są pozbawione blasku, nie układają się tak idealnie jak chcesz i trzeba je szybko wspomóc. Poznaj przyczyny przesuszenia włosów, a także sposoby na to, by je szybko odżywić. Liczą się tutaj nie tylko kosmetyki nawilżające do włosów, ale sposób ich pielęgnacji i codzienna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja na gorąco mogą powodować wysuszenie włosów

Na suchość naszych włosów, mają wpływ nie tylko naturalne predyspozycje i stopień porowatości włosów, ale także codzienne  nawyki pielęgnacyjne, używane kosmetyki i obciążające zabiegi na gorąco. Jeśli chodzi o stylizację włosów na gorąco, to wszystkie zabiegi związane z prostowaniem, suszeniem i lokowaniem włosów, po prostu je niszczą. Staraj się używać okazjonalnie takich sprzętów jak prostownica czy lokówka, a w suszarce stosuj chłodniejsze powietrze. Dobre rozwiązanie to także produkty, które dają termoochronę kosmykom. Poza tym musisz ściśle dopasować używane kosmetyki do rodzaju swoich pasemek. Jeśli masz wysokoporowate włosy, to łuska jest bardziej odchylona od łodygi włosa, co sprawia, że są one bardziej podatne na uszkodzenia i wysuszenie. W tej sytuacji postaraj się dobrać kosmetyki, których potrzebują Twoje suche włosy

Sprawdzaj skład kosmetyków do włosów i wybieraj te silnie nawilżające

Zanim skompletujesz wszystkie produkty do pielęgnacji swoich włosów, musisz zastanowić się, które składniki będą je silnie nawilżać. Na szczęście wybór jest tutaj naprawdę duży. Zwróć uwagę na naturalne oleje, które mają silnie nawilżające właściwości i zapobiegają utracie wody. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj olejek z awokado, który jest silnie odżywiający i nawilżający. Oprócz tego znane są również olejek kokosowy i jojoba. Inne znane składniki nawilżające to gliceryna, pantenol, mocznik, proteiny jedwabiu, proteiny keratynowe i oczywiście kwas hialuronowy. Ten ostatni ma mocne właściwości higroskopijne, czyli przyciąga cząsteczki wody w dużych ilościach i wnika w strukturę włosa, przy tym nie obciążając go. Kosmetyki do włosów o prostym składzie i naturalnych składnikach, są zawsze najlepszym wyborem.

Co jeszcze możesz zrobić, aby pomóc swoim włosom?

Bardzo ważna sprawa to ustalenie, czy Twoje włosy są wysokoporowate, średnioporowate czy też niskoporowate. Aby dobrać odpowiednią pielęgnację dobrze jest mieć taką wiedzę. Możesz wykonać prosty test ze szklanką wody, gdzie wkładamy swój włos i czekamy czy opadnie na dno, utrzyma się na powierzchni czy też częściowo się zanurzy. W tym pierwszym wypadku oznacza to tyle, że że Twoje włosy są wysokoporowate, a co za tym idzie, łuska jest mocniej odchylona od łodygi włosa. Taki włos jest bardziej podatny na uszkodzenia i wysuszanie, wymaga więc uważnej i świadomej pielęgnacji, polegającej głównie na domykaniu łuski włosa. Nie zapomnij o ochronie UV wtedy, gdy słońce mocno świeci, ale nie tylko, bo promieniowanie UV jest szkodliwe przez cały rok. Specjalne spraye UV pomogą Ci chronić Twoje kosmyki przed słońcem, a tym samym zmniejszasz ryzyko ich przesuszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj