W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się kocyki bambusowe, które są niezwykle bezpieczne dla dziecka. Warto wiedzieć jakie są zalety tego typu kocyków oraz z jakich materiałów są wykonane. Bambus to roślina, która posiada twarde zielone łodygi, rośnie bez użycia pestycydów oraz żadnych przyspieszaczy wzrostu. Jego niezwykle cenne właściwości udało się przenieść do świata tekstyliów i stworzyć dzięki temu wyjątkowe serie produktów.

Spis treści:

  1. Tkaniny bambusowe
  2. Właściwości bambusa
  3. Zalety produktów bambusowych
  4. Wytrzymałość

Tkaniny bambusowe

Bambus rośnie bardzo szybko i jest ulubionym przysmakiem pandy. Produkty wykonane z bambusowej tkaniny są bardzo miękkie oraz delikatne, dlatego nadają się idealnie do wrażliwej skóry dziecka. Dobór właściwych otulaczy jest niezwykle istotny, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli i nie wszystkie wykonane są z wysoko jakościowych materiałów. Otulacze bambusowe są gładkie jak jedwab oraz posiadają elegancki połysk. Warto zauważyć, że tkaninę bambusową ludzie odkryli ponad 8 tysięcy lat temu. Pierwsze włókna bambusowe zostały odkryte na plantacjach w Azji. Bambus jest naturalnie rosnącą rośliną, która jest niezwykle trwała. Po zebraniu roślin następne pojawiają się już po pół roku. Uprawianie bambusa powinno być wolne od pestycydów oraz pozostałych sztucznych środków ochrony roślin.

Kocyk butelkowa zieleń dla niemowlakaMusztardowy kocyk bambusowyKocyk bambusowy pudrowy róż

Wszystkie kolory zobaczysz tutaj -> https://koalahm.com/okrycia-i-kocyki-dla-dzieci/kocyk-bambusowy-dziany

Właściwości bambusa

Bambus sam w sobie posiada naturalną substancję antygrzybiczą oraz antybakteryjną, która powoduje, że szkodniki i patogeny go nie atakują. Jest to jedna z niewielu roślin, która nie wymaga stosowania pestycydów. Dodatkowo jest bardzo łatwa w uprawie, ponieważ potrzebuje niezwykle mało wody. Na szczególną uwagę zasługuje również wydajność uprawy bambusa. Bawełna bambusowa posiada właściwości hipoalergiczne oraz antybakteryjne, które nie wywołują stanów alergicznych. Tkanina w swoim składzie nie ma żadnych toksycznych substancji, które mogłyby podrażnić skórę dziecka.

Kocyki bambusowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wrażliwą skórę. Skóra niemowlaków jest bardzo delikatna, dlatego bardzo ważne jest używanie jedynie sprawdzonych oraz rekomendowanych produktów. Zaletą kocyków bambusowych są przede wszystkim właściwości termoregulujące, które sprawiają, że ciepło jest utrzymywane podczas zimy, natomiast latem występuje chłodzenie. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w takim klimacie jakim żyjemy. Oznacza to, że otulacze bambusowe mogą być z powodzeniem stosowane przez cały rok. Dostaniesz je u jednego z polskich producentów, firmy Koala by HeartMade. Bardzo wysoka jakość jest poparta setkami opinii zadowolonych klientów, a ich wzory robią niesamowite wrażenie. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Otulacz z bambusa różaneOtulacz bambusowy KoalaOtjulacz bambusowy rajski

Lub kliknij w link i zobacz wszystkie wzory https://koalahm.com/okrycia-i-kocyki-dla-dzieci/otulacze-bambusowe

Zalety produktów bambusowych

Tkaniny bambusowe charakteryzują się również dużą chłonnością. Jest to spowodowane tym, że włókna bambusowe nie są bardzo skręcone, dzięki czemu mogą powstać mikroprzestrzenie. Chłoną one wodę nawet trzy razy lepiej od klasycznej tkaniny bawełnianej. Wszystkie produkty wykonane z tkaniny bambusowej posiadają wysoką jakość oraz jedwabistą gładkość. Na uwagę zasługuje fakt, że kocyki bambusowe są często kupowane przez luksusowe hotele oraz kurorty.

Wytrzymałość

Produkty bambusowe są także wytrzymalsze od tkaniny bawełnianej. Nawet intensywne używanie nie powoduje dużych zniszczeń. Jest to niezwykle istotne w przypadku regularnego używania tkaniny. Produkty dla niemowląt są stosunkowo często prane, dlatego trwałość materiału jest bardzo ważna. W przypadku prawidłowego użytkowania kocyk bambusowy może posłużyć przez naprawdę długi czas.

Marcin Sobański

Marcin.sobanski@wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj