Zarządzanie flotą pojazdów firmowych może być znacznie łatwiejsze. Z pomocą przychodzi monitoring samochodu – rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Sprawdź, na czym to polega i dlaczego warto zainteresować się tą usługą.

Monitoring samochodu to opcja, która w znaczący sposób ułatwia zarządzanie flotą pojazdów. Odpowiednio zaprojektowany system jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego przedsiębiorstwa, co przekłada się na realne korzyści.

Jak działa monitoring samochodów?

System monitoringu pojazdów bazuje na dwóch technologiach: GPS oraz GSM. Samochód zostaje wyposażony w specjalny odbiornik, do którego wysyłane są sygnały z satelitów. Pozwala to na szybką lokalizację pojazdu – urządzenie odczytuje pozycję auta, przetwarza dane i przesyła je za pośrednictwem sieci komórkowej do centrali.

Nowoczesny system monitoringu to jednak znacznie więcej niż tylko informowanie o pozycji auta w czasie rzeczywistym. Daje dostęp do znacznie większego zasobu danych, co wpływa na jeszcze lepsze zarządzanie flotą samochodów.

Wybierając zaawansowany monitoring pojazdów, możesz korzystać m.in. z takich funkcji jak:

  • planowanie pracy,
  • kontrola przebiegów,
  • rozliczanie wykorzystania aut do celów prywatnych i firmowych,
  • rozliczenie zużycia paliwa,
  • prowadzenie kartotek samochodów.

System monitorowania można dostosować do specyfiki przedsiębiorstwa. Dzięki temu dobrze sprawdzi się nie tylko w przypadku firm transportowych, ale również zatrudniających przedstawicieli handlowych.

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring samochodów firmowych?

Monitoring samochodu firmowego niesie za sobą wiele korzyści – i to już od pierwszego dnia funkcjonowania systemu.

  • Większe bezpieczeństwo pojazdów

Dostęp do informacji o tym, gdzie aktualnie znajduje się samochód, zapewnia większe bezpieczeństwo. Auto może być natychmiast zlokalizowane, co stanowi ochronę w razie kradzieży czy napadu.

  • Usprawnienie procesów logistycznych

Zaawansowany monitoring samochodów firmowych pozwala gromadzić dane wykorzystywane do usprawnienia procesów logistycznych. Dzięki temu zoptymalizujesz trasy przejazdów itp.

  • Nadzór nad wykorzystywaniem pojazdów firmowych

Monitoring samochodu pozwala sprawować nadzór nad wykorzystaniem pojazdu przez pracownika. To świetne rozwiązanie np. wtedy, gdy nie dopuszczasz korzystania z auta do celów prywatnych. Pozwoli to wyeliminować wszelkie nadużycia ze strony pracowników.

Monitoring pojazdów to rozwiązanie dedykowane nie tylko dużym przedsiębiorstwom. Z takiej usługi mogą skorzystać także małe firmy – nawet wtedy, gdy dysponują niewielką flotą składającą się z zaledwie kilku aut.

  • Mniejsze koszty

System monitoringu pojazdu oznacza dla przedsiębiorstwa mniejsze koszty. Wynika to głównie z ograniczenia wydatków na paliwo, co jest spowodowane m.in. optymalizacją tras przejazdów (np. wykluczenie pustych przebiegów), kontrolowaniem pracowników przed nadużyciami.

Jeśli rozważasz monitoring pojazdów, zdaj się na doświadczoną firmę. Przykładowo, Konsalnet jest liderem w branży security, który od lat dostarcza innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj