Premiera modelu P20 była ważnym wydarzeniem, ponieważ zamiast jednego, chiński producent zaprezentował aż trzy telefony. P20 i P20 Pro to urządzenia, które mają walczyć o względy najbardziej wymagających użytkowników, a P20 Lite ma szansę stać się prawdziwym hitem sprzedaży. Obecnie za nieco ponad 1200 zł możemy nabyć rewelacyjnie zaprojektowany telefon, który zachwyca nie tylko wyglądem.

Huawei P20 Lite a pozostałe odmiany „P20”

Wizualnie wszystkie trzy telefony są do siebie bardzo podobne. Gdyby nie różnica w lokalizacji czytnika linii papilarnych, który w P20 Lite umieszczono z przodu, a w pozostałych modelach z tyłu oraz nieznaczne różnice w rozmiarach, trudno byłoby je w ogóle odróżnić.

Kupując wersję Lite, otrzymamy nieco mniej wydajny układ Kirin 659 (16 nm) i niewiele słabszy procesor (4×2.36 GHz Cortex-A53 & 4×1.7 GHz Cortex-A53). Nieco słabsze będą ponadto możliwości aparatu. Huawei P20 Lite wyposażono w porty USB 2.0, w przeciwieństwie do nowszych telefonów, których posiadacze mogą cieszyć się standardem 3.1. W droższych modelach dostaniemy też nakładę EMUI w nowszej wersji (8.1), co ma jednak marginalne znaczenie. Ogólnie rzecz biorąc, Huawei proponuje nam bardzo wydajny telefon skrojony na polski budżet. Co ciekawe, w modelu Lite, znajdziemy przydatne wejście na kartę pamięci (do 256 GB), którego na próżno szukać w droższych wersjach P20.

Doskonały wygląd

Trendy dotyczące projektowania smartfonów nie zmieniły się drastycznie w ciągu ostatniego roku. W dalszym ciągu synonimem luksusu pozostaje cienka ramka. Chińscy producenci zaprojektowali bardzo starannie ten element. Obudowa wykonana z metalu i szkła nadaje konstrukcji eleganckiego wyglądu. Do wyboru mamy trzy ciekawe propozycje kolorystyczne: Klein Blue (nawiązujący oczywiście do niebieskiego wykorzystywanego przez artystę Yvesa Kleina), SakuraPink (czyli różowy, bardzo przypominający Rose Gold od Apple) i Midnight Black (klasyczna czerń, nazwana zresztą w identyczny sposób przez Samsunga).

Dodatkowe funkcje: miks użytecznego z luksusowym

Jedną z głównych zalet tego telefonu jest łatwość użytkowania. Sięgając po Huawei P20 Lite, możemy mieć pewność, że niczego nam nie zabraknie. Normalne wyjście słuchawkowe (3,5 mm), czy wspomniane wcześniej gniazdo na kartę pamięci to dwa pierwsze przykłady z brzegu. W specyfikacji znajduje się również obsługa standardu NFC (przydatnego w płatnościach zbliżeniowych) oraz dwuzakresowego Wi-Fi, o którego wartości przekonał się każdy, kto przebywał w miejscu, gdzie sygnał kilku sieci zachodzi na siebie.

Szybkie ładowanie to z kolei coraz popularniejsza technologia, która do niedawna była zarezerwowana dla segmentu premium. Huawei P20 Lite na szczęście posiada tę funkcję, dzięki czemu doładowanie telefonu w pracy, samochodzie lub na dworcu nie stanowi najmniejszego problemu. Dobrze sprawdza się również rozpoznawanie twarzy – rozwiązanie, które zwykle znajdziemy jedynie na wyższej półce. Wymieniając wszystkie te udogodnienia, można zapomnieć, że mówimy o telefonie, który kosztuje tylko 1200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj