Leczenie All on 4 jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych protez i uzupełnień protetycznych. Pozwala w szybki i bezbolesny sposób odbudować uzębienie i cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Metoda All on 4

Metoda All on 4 została opracowana pod koniec lat 90. XX wieku przez portugalskiego stomatologa Paula Malo. Jest ona uznawana za jeden z najnowocześniejszych, najszybszych i najbardziej komfortowych sposobów leczenia całkowitego bezzębia szczęki lub żuchwy. Dzięki niej zostają przywrócone piękny uśmiech i prawidłowe relacje zgryzowe, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości, np. problemów z mówieniem, trudności z rozdrabnianiem pokarmu lub częstych bólów głowy.

Leczenie All on 4 polega na wszczepieniu 4 tytanowych implantów zębowych i umieszczeniu na nich na stałe protezy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, ponieważ materiał, z którego wykonane są implanty, jest obojętny dla organizmu, dlatego nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Przebieg leczenia metodą All on 4

Leczenie metodą All on 4 wymaga zaledwie 3–4 wizyt, a sam zabieg wszczepienia implantów i umieszczenia na nich protezy zębowej odbywa się w ciągu jednego spotkania, co jest rozwiązaniem najszybszym z możliwych. Również rekonwalescencja trwa o wiele krócej niż w przypadku innych metod leczenia bezzębia.

Na pierwszej wizycie stomatolog dokonuje przeglądu jamy ustnej i ocenia wyniki badań obrazowych, a także wykonuje komputerową symulację efektów za pomocą skanera wewnątrzustnego. Dzięki temu pacjent może zobaczyć, czy są one zgodne z jego oczekiwaniami. W przypadku stwierdzenia stanów zapalnych, kierowany jest na leczenie. Jeżeli wszystko jest w porządku, lekarz podaje termin zabiegu wszczepienia implantów.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych trwa od 30 do 60 minut i jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go po podaniu znieczulenia miejscowego. Na implantach na stałe mocowana jest proteza. Po zabiegu pacjent powinien zgłaszać się na regularne kontrole stomatologiczne. Efekt leczenia All on 4 jest bardzo naturalny.

Kto może skorzystać z metody All on 4?

Leczenie metodą All on 4 jest przeznaczone dla osób, które:

  • utraciły naturalne uzębienie,
  • muszą usunąć swoje naturalne uzębienie z powodu chorób dziąseł,
  • mają stwierdzone zanikanie kości po utracie zęba,
  • czują się niekomfortowo z tradycyjną protezą.

Zamocowanie protezy na implantach zębowych powoduje, że jest ona dobrze dopasowana i nie przesuwa się, dlatego nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Metoda All on 4 jest uznawana za alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych protez.

Dlaczego warto wybrać metodę All on 4?

Leczenie metodą All on 4 ma wiele zalet:

  • terapia trwa krótko i jest bezbolesna,
  • koszty terapii są niższe niż w przypadku innych metod leczenia,
  • nie ma konieczności przeszczepiania kości,
  • krótki czas rekonwalescencji.

Metoda All on 4 zapewnia duży komfort oraz pozwala osiągnąć bardzo naturalne efekty. Coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj leczenia protetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here