Niewątpliwie odpowiednia pielęgnacja oraz dostarczanie najlepszej jakości pożywienia jest równie ważne co codzienna troska, miłość i zaufanie, jakimi obdarzamy naszego czworonoga. Jest członkiem rodziny, przyjacielem i towarzyszem, a czasem pełni również rolę terapeuty czy przewodnika. Wiele osób decyduje się na przygotowywanie posiłków w domach. Inni chętnie sięgają po surowe propozycje lub też produkty gotowe takie jak karma Royal Canin. Wybór odpowiedniego modelu żywienia niewątpliwie wpływa na zdrowie i kondycję psa. Jest również inwestycją w jego samopoczucie. I dlatego właśnie zawsze trzeba sięgać po produkty najlepszej jakości.

Jaka mokra karma?

Pomimo popularności suchych produktów dużym zainteresowaniem cieszy się mokra karma Royal Canin. W konsystencji przypomina konserwę lub pasztet, a jej struktura jest bardzo różnorodna. Ma zdecydowanie więcej wody, jest bardziej aromatyczna, ale też mniej kaloryczna oraz droższa. Dla wielu opiekunów staje się doskonałym modelem żywienia, co doceniają także czworonogi.

Mokra karma Royal Canin to doskonała propozycja dla wybrednych czworonogów. Czasem jest też jedyną opcją, bo pies może mieć problemy z uzębieniem i gryzieniem suchych groszków czy krokiecików. Mokra karma zazwyczaj jest smaczniejsza i bardziej aromatyczna i oczywiście dotychczas wszystkich niezbędnych w diecie składników. Niektórzy opiekunowie mieszkają pokarm mokry z suchym i w ten sposób przyzwyczają zwierzęta do nowej konsystencji. Tak można urozmaicić dietę i naprzemiennie podawać bardzo różnorodne produkty. Niezmiennie jednak kluczowe jest to, że karma Royal Canin ma doskonały skład. Powstaje z najlepszych składników z bilansowanych do potrzeb psa. Poza tym przy wyborze trzeba zawsze kierować się tym, w jakim wieku jest pupil, jakiej jest rasy, ile waży, jakie ma zapotrzebowanie kaloryczne, a także trzeba wziąć pod uwagę różnego rodzaju problemy czy uwarunkowania zdrowotne.

Zalety karmy mokrej

Przede wszystkim karma Royal Canin występuje w trzech formach. Dla wielu psów konsystencja posiłków jest bardzo istotna – niemalże tak bardzo jak ulubione smaki. Wyróżniamy pasztety lub musy, kawałki w sosie lub galarecie. Mokra karma Royal Canin to świetne urozmaicenie diety, choć oczywiście nie musi być jej podstawą. Zazwyczaj główne menu stanowi suche pożywienie. Poza tym mokre posiłki są doskonałe dla psów, które mają problemy z zębami. Dotyczy to przede wszystkim seniorów. Z drugiej strony nie da się ukryć, że tego typu dania po prostu psom smakują i dlatego są dobrym rozwiązaniem, gdy w domu mamy niejadka. Mokra karma Royal Canin jest bardziej aromatyczna i świetnie pobudza receptory węchowe i smakowe. Zawiera także więcej wody, więc będzie dokonała, jeśli nasz pupil nie lubi pić lub jest odwodniony. Takie problemy często mają właściciele psów ras miniaturowych i małych ze skłonnością do tworzenia się kamieni moczowych. Mokre karmy będą też lepsze w czasie upałów. Ostatnią ważną zaletą jest to, że karma Royal Canin jest mniej kaloryczna. Choć pewnie wielu uznałoby to za wadę, to warto pamiętać, że wiele psów cierpi z powodu nadwagi lub otyłości, a kolejne posiłki kuszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj