Na co wpływają suplementy przy karmieniu piersią?

Suplementy przy karmieniu piersią są tak samo ważne, jak preparaty, po które sięga się w czasie ciąży. Odgrywają one znaczącą rolę w procesie laktacji. Wpływają na wysoką jakość pożywienia produkowanego przez matkę. Co więcej, dbają nie tylko o zdrowie maluszka, lecz także matki. Bogate są w liczne witaminy, minerały oraz inne składniki istotne podczas karmienia piersią.

Wiele kobiet może zastanawiać się nad tym, jaki wpływ tak naprawdę mają suplementy diety przeznaczone dla matek karmiących piersią na nią i jej maluszka. Okazuje się, że bardzo istotny. Liczne badania udowodniły, że składniki zawarte w suplementach diety pozytywnie wpływają na przebieg laktacji, jakość mleka, rozwój malucha oraz na mamę.

Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, że okres laktacji jest dość trudny dla wielu mam. Ciało w tym czasie bardzo się zmienia i dość trudno przyzwyczaić się do nowego stanu rzeczy. Poza tym, choć każda mama jest prawdziwą bohaterką dla swojego malucha, to jednak żadna z nich nie ma supermocy, które sprawiłyby, że laktacja sama z siebie przebiegnie idealnie. Na szczęście dużym ułatwieniem i pomocą mogą być suplementy diety dla kobiet karmiących piersią.

Ważne składniki w mleku matki

Suplementy przy karmieniu piersią mają znaczący wpływ na okres laktacji i bardzo pozytywnie wpływają na mamę i dziecko. Można wręcz powiedzieć, że tego typu suplementy są w pewnym sensie „wspomagaczami” dla matki i dziecka. Preparaty dla mam karmiących piersią zawierają wiele istotnych składników odżywczych, takich jak: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA, cholina i wiele innych. Wszystkie te składniki odgrywają ogromną rolę w rozwoju dziecka. Dlatego warto po nie sięgać, ponieważ dzięki temu z mleka matki dostaną się do organizmu dziecka.

Witamina D odpowiada za prawidłowy rozwój kości i sprawność mięśni, kwasy DHA natomiast wpływają na budowę narządu wzroku oraz prawidłowy przebieg ciąży.

Jod i kwas foliowy są jednymi z najważniejszych składników, jakie możemy znaleźć w mleku matki. Niedobór jodu może w znaczny sposób opóźnić rozwój fizyczny płodu. Kwas foliowy również bardzo mocno wpływa na rozwój niemowlaka i jest istotny zarówno w czasie ciąży, zanim dziecko jeszcze się urodzi, jak i podczas karmienia.

Jakie suplementy przy karmieniu piersią wybrać? Czym się kierować przy ich wyborze?

Suplementy przy karmieniu piersią są bardzo ważne w pierwszych chwilach dziecka. Odpowiadają za zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka i matki. Karmienie piersią redukuje ryzyko wystąpienia depresji poporodowej, zacieśnia więź pomiędzy niemowlęciem i matką, ponadto zmniejsza stres u malucha. To wszystko jest niezwykle istotne, dlatego laktację warto wspierać. Suplementy diety – zawierające jod, kwasy tłuszczowe DHA, żelazo, witaminę D3, wapń oraz wiele innych składników – podnoszą również jakość pokarmu. Jak jednak wybrać najlepszy preparat?

Warto kierować się rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Dzięki temu można wybrać najlepsze preparaty, których jakość potwierdzają specjaliści. Niezwykle istotny jest również czysty skład. Oznacza to, że poza najważniejszymi składnikami, czyli witaminami i minerałami, nie zawierają substancji konserwujących, przeciwzbrylających, zagęszczających oraz barwników i innych niekorzystnych składników. Chcąc zapewnić dziecku najwyższą jakość pokarmu, nie można decydować się na półśrodki, warto też rozpocząć suplementację już w czasie ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here