Korzystanie z bogatej oferty firmy in Post jest coraz bardziej popularne, nie tylko w dużych miastach, ale tez mniejszych miejscowościach. Jeśli ktoś chce wysłać tanio i bezpiecznie paczkę, a przy tym być pewnym, że dotrze bardzo szybko do adresata z tą firmą jest to jak najbardziej realne. Kurier 24 h i możliwość śledzenia paczki – czy można czegoś więcej?

Przesyłka kurierska – jak zrealizować?

Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę paczki za pomocą kuriera InPost, to musisz wiedzieć, jakie są sposoby realizacji nadania paczki. Pierwszy z nich polega na udaniu się paczkomatu po uprzednim wydrukowaniu etykiety z numerem nadania przesyłki. Po kliknięciu w okienko: „nadaj paczkę” pojawią się czytelne komunikaty, które krok po kroku będą prowadzić przez cały proces wysyłki, który trwa naprawdę chwilę. Za paczkę możesz zapłacić za pomocą karty elektronicznej (jeśli paczkomat posiada taką opcję) lub ze swojego wirtualnego portfela, znajdującego się na stronie Manager Paczek. Tam też trzeba się zarejestrować, podając konieczne dane, a później każda nowa transakcja przebiega błyskawicznie, za pomocą kilku kliknięć.

Zamów kuriera lub skorzystaj z POP!

Alternatywnie pod wskazany adres może przyjechać kurier. Odbiór z domu zapakowanej przez ciebie paczki to bardzo wygodne rozwiązanie. Prosto, wygodnie i szybko zrealizujesz swoją wysyłkę i od momentu zabrania jej przez pracownika InPostu nie musisz martwić się o jej dalsze losy. Zupełnie jest to niepotrzebne, ponieważ cały czas masz możliwość śledzenia drogi twojej paczki i dodatkowo będziesz dostawać powiadomienia na swój telefon i skrzynkę elektroniczną. W okienku oznaczonym „Namierz przesyłkę”, należy wpisać numer nadania paczki i na ekranie wyświetli się aktualna lokalizacja przesyłki.

Jak zapakować paczkę?

Przygotowanie paczki do wysyłki jest bardzo proste. Wystarczy nabyć odpowiednie opakowanie, pasujące do gabarytów paczki i jej kształtów, aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Dobre zabezpieczenie przesyłanej rzeczy zagwarantuje bezpieczną podróż i nienaruszony stan po dotarciu do odbiorcy. Opakowaniem może być koperta, skrzynka, kontener, paleta lub karton, wykonane z jak najlepszej jakości materiałów. Oprócz tego, trzeba pamiętać o tym, aby w paczce nie było za dużych luzów między krawędzią opakowania, a znajdującym się w nim przedmiotem. Podobną rolę spełniają przegródki i wypełnienia wewnątrz opakowania, które również powinny dobrze zabezpieczać przedmiot.

Najlepszym zewnętrznym opakowaniem jest mocny karton z podwójnymi ściankami, który powinien być odporny na działanie wilgoci. Musi być szczelny, nieużywany i estetyczny. Na końcu należy zakleić karton taśmą klejącą, szczególnie zabezpieczając wszystkie jego skrzydełka. Naklejka z listem przewozowym powinna być dobrze widoczna na kartonie, natomiast jej kopię należy włożyć do środka. Ważne jest również to, aby kod kreskowy znajdował się na płaskiej powierzchni pudełka i nie był niczym przykryty.
Warto korzystać z usług InPostu, jeśli chce się mieć pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług. Kurier 24 h, błyskawiczne tempo dostawy i banalnie prosta realizacja wysyłki – to i wiele więcej zalet przyciąga kolejnych klientów, którzy decydują się na ponowne korzystanie z oferty przesyłek kurierskich lub paczkomatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here