Z zasady staramy się nie myśleć o złych rzeczach, które mogłyby się nam przytrafić. Odpędzamy je od siebie, mając nadzieje że choroba czy wypadek nas ominą. Oczywiście tak też może być. Warto jednak zastanowić się, co zrobimy w sytuacji gdy na horyzoncie pojawią się problemy ze zdrowiem, bądź niebezpieczny wypadek. Najlepiej działać profilaktycznie i wykupić odpowiednią polisę na życie. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnych ofert, wybierając jedną z nich powinniśmy skupić się na kilku istotnych cechach.

Decydujące kwestie

Najważniejszy jest oczywiście zakres ubezpieczenia. Dokładnie sprawdźmy, w jakich sytuacjach pieniądze zostaną nam wypłacone. Możemy być ubezpieczeni na wypadek śmierci, choroby, czy leczenia szpitalnego. To jednak nie wszystko. Niektóre firmy oferują także wypłaty odszkodowań gdy stracimy zdolność do pracy i nie będziemy w stanie samodzielnie się utrzymywać.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie nie zawsze dotyczy wszystkich chorób. To kolejna rzecz, którą powinniśmy sprawdzić. Dobre ubezpieczenia na życie charakteryzują się rozbudowanymi Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Jest to dokument w którym znajdziemy informacje dotyczące wszystkich chorób, które obejmuje ubezpieczenie. W momencie, gdy zachorujemy na taką spoza listy, nie możemy liczyć na odszkodowanie.

Szukając polisy na życie wybierajmy takie firmy, w których możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. Idealnym przykładem może tu być Vienna Life. Pracuje tam wielu specjalistów, którzy podpowiedzą nam, jakie rozwiązanie będzie dla nas w obecnej sytuacji najlepsze. Podczas analizy wezmą pod uwagę różne kwestie, między innymi posiadanie dzieci, kredytu, czy stopień ryzyka wykonywanej przez nas pracy.

Stosunek ceny do jakości to kolejna ważna kwestia. Wiele osób decyduje się na niewielkie składki ubezpieczeniowe, by nie obciążać zbytnio rodzinnego budżetu. W takiej sytuacji jednak nie może liczyć na wypłatę wysokiego odszkodowania. Dużo lepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej firmy, w której wypłacane kwoty faktycznie będą nas satysfakcjonować a zakres ochrony będzie odpowiednio szeroki.

Bardzo ważny jest również czas ubezpieczenia. Oczywiście najlepsze są te, które działają dożywotnio. Wtedy zabezpieczenie jest pełne i nie musimy martwić się przedłużaniem umów oraz dodatkowymi formalnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here