Dziś żadna firma nie może pozwolić sobie na nieobecność w kanale internetowym. Taka obecność może przybierać różne formy. Zawsze jednak trzeba będzie korzystać z wielu różnych produktów internetowych. Można je znaleźć u dobrego dostawcy. Ale jaki to dobry dostawca?

Bez względu na to, czy otwieramy sklep internetowy, uruchamiamy stronę firmową czy dowolnie inny serwis, zawsze będziemy potrzebowali odpowiedniej infrastruktury i usług. Nie oznacza to, że taką infrastrukturę IT trzeba budować we własnym zakresie. Wystarczy po prostu skorzystać z oferty jednego z dostawców usług internetowych. Nie jest jednak obojętne, jaki to będzie dostawca. Powinien być po prostu dobry. Co to właściwie oznacza? Przede wszystkim jakość usług jest wysoka, a do tego możemy znaleźć w jednym miejscu wiele usług. Istotna jest zatem kompleksowa oferta. Przykładem takiego dostawcy może być firma Domeny.pl, która ma tak dobrane rozwiązania i usługi, że pozwala w jednym miejscu uruchomić cały biznes internetowy. Jakie zatem usługi i produkty powinien zapewniać dobry dostawca? Oto kilka przykładów.

Domeny

Bez względu na to, jaki projekt internetowy chcemy uruchomić, potrzebny będzie adres, pod którym projekt będzie funkcjonował. Podstawą jest zatem zakup domeny. Większość usługodawców umożliwia zarejestrowanie domeny, zatem jej zdobycie nie jest problemem. Jednak dobry dostawca ma bardzo szeroką ofertę domen i nie brakuje wśród nich także najnowszych. Dzięki temu można łatwo dostosować domenę ściśle do naszych potrzeb. Mało tego, u dobrego dostawcy pojawiają się także często promocje na domeny, możliwość zamówienia opcji na domenę (gdy jest zajęta) lub jej wyceny (zakup z rynku wtórnego).

Certyfikaty SSL

Coraz więcej dostawców usług internetowych proponuje także certyfikaty SSL, jednak dobry dostawca ma bardzo szeroką ofertę takich certyfikatów. Warto nabyć certyfikat SSL, aby zwiększyć bezpieczeństwo danych przesyłanych za pomocą naszej strony www, podnieść jej prestiż i ułatwić jej SEO (do tego Chrome nie oznacza naszej witryny jako niezabezpieczonej).

Hosting i serwery

Strona internetowa lub aplikacja webowa musi zostać gdzieś umieszczona. Do tego konieczny będzie albo hosting, albo serwer VPS, albo serwer dedykowany. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wielkości projektu. Bez względu na to, którą opcję chcemy wybrać, powinniśmy ją znaleźć u dobrego dostawcy usług internetowych. To jednak nie wszystko. Najlepsi dostawcy bowiem umożliwiają darmowe testowanie hostingu lub serwera przez określony czas bez żadnych zobowiązań, a do tego dodają dostęp SSH. Dzięki temu będziemy mogli przekonać się, który wariant planu hostingowego jest dla nas najlepszy.

Dodatkowe usługi i wsparcie techniczne

Najlepsi dostawcy mają także bogatą ofertę usług dodatkowych. To mogą być różne produkty jak na przykład intuicyjny kreator stron www, a nawet kompleksowa usługa pozycjonowania tworzonego właśnie serwisu www. Do tego dobry dostawca zapewnia kompleksowe i fachowe wsparcie techniczne swoim produktom oraz usługom. To również ma kluczowe znaczenie. Dzięki temu zawsze możemy liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów IT.

Rozwiązania pakietowe

Wspomnieliśmy na początku, że dobry dostawca usług internetowych udostępnia wiele produktów w jednym miejscu, co pozwala nam załatwić kompleksowo sprawy związane z uruchomieniem naszego projektu internetowego. Jednak najlepsi dostawcy oferują coś jeszcze – usługi i produkty w pakiecie. To najkorzystniejsze rozwiązanie. U takich dostawców możemy na przykład otrzymać hosting z dodatkowymi usługami, możemy zarejestrować domenę w pakiecie z hostingiem, certyfikatem SSL itd. Oczywiście mogą być różne konfiguracje takich pakietów.

Jeśli uruchamiamy internetowy projekt, warto korzystać tylko z usług dobrych usługodawców. U nich nie tylko załatwimy wszystkie sprawy techniczne, ale także otrzymamy wsparcie specjalistów. To wcale nie jest bez znaczenia. Warto o tym pamiętać, szukając usługodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj