Czesław Bassara to polski kaznodzieja wywodzącym się z braci plymuckich. Stał się I zastępcą przewodniczącego Rady Kościoła Wolnych Chrześcijan w RP. Co więcej, z wykształcenia jest teologiem, ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. Następnie uzyskał międzynarodowe wykształcenie. Ukończył Leadership Training Institute w Langenbrucku oraz Wheaton College Tutorial w USA. Następnie w 2006 roku uzyskał tytuł doktora na Evangelische Theologishe Faculteit w Haverlee, znajdującym się w Belgii. Przysłużył się, prowadząc służbę ewangelizacyjną wśród dzieci i młodzieży. Prowadził wykłady ewangelizacyjne niemalże w całej Polsce. Najbardziej koncentrował się na Śląsku oraz Warszawie. Zasłynął jako publicysta religijny. Jest autorem wielu publikacji i artykułów religijnych. Ma na koncie 10 książek w języku polskim i 9 napisanych po angielsku.

Najpopularniejsze książki teologiczne

Czesław Bassara swe publikacje kieruje nie tylko w kierunku dorosłych, ale także i dzieci. Można znaleźć tam wiele wiadomości dotyczących religii, zachęcających zgłębienie chrześcijaństwa i tłumaczących wiele zagadek i historii. Jedną z najpopularniejszych książek autorstwa Czesława Bassara jest „Znaczenie modlitwy”. W publikacji zawarte jest wiele przydatnych rad służących ulepszeniu codziennej modlitwy. Całość opiera się na solidnych biblijnych fundamentach. Wskazuje drogę, jaką należy iść, chcąc ulepszyć swe duchowe życie. Kolejną ważną książką jest Bibliologia Czesława Bassary. Ma ona 14 rozdziałów, które przedstawiają wartość Biblii. Publikacja skierowana jest dla wszystkich chrześcijan chcących zgłębić Słowo Boże i przekazać jego wartość następnym pokoleniom.

Publikacje skierowane dla rodziców

Czesław Bassara zasłynął, przeprowadzając ewangelizację wśród dzieci. Teraz w swych publikacjach daje rady młodym rodzicom, jak poprawnie wychować dziecko w duchu chrześcijańskim. Dwiema bardzo dobrym książkami są: Dziecko jest darem! i Atak na nasze dzieci. W pierwszej Czesław Bassara mówi młodym rodzicom, jak wielkim darem jest potomstwo, a także wyjaśnia oczekiwania dzieci względem rodziców. Autor wyjaśnia, dlaczego obecność Boga w życiu dziecka jest tak ważna. Druga publikacja traktuje o bezstresowym wychowaniu, wyjaśnia, kim jest dziecko według Biblii, a także wskazuje problemy, z jakimi muszą się mierzyć rodzice w dzisiejszym świecie. Czesław Bassara to autor, który w swych publikacjach zebrał swoje całe dotychczasowe doświadczenie, a teraz dzieli się nim z innymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj