Na rynku dostępnych jest wiele ekspresów do kawy, a każdy z nich posiada różnego rodzaju wady i zalety. Chcąc posiadać możliwie najlepsze urządzenie, należy zapoznać się z kilkoma kwestiami, które warto uwzględnić podczas zakupu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy.

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Przed zakupem ekspresu dobrze dowiedzieć się, jakie opcje ma się do wyboru. Producenci oferują wiele rodzajów sprzętu, dlatego ostateczna decyzja powinna być przede wszystkim uwarunkowana preferencjami przyszłych właścicieli. Istnieją urządzenia, które przygotowywują kawę przy jednym naciśnięciu przycisku. Są również ekspresy, które wymagają nakładu większej ilości pracy. Każdy z nich posiada nieco inne parametry zarówno pod względem wyglądu, funkcjonalności, jak i smaku uzyskiwanego napoju. Dobrze jest zasięgnąć porady ekspertów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, pomogą wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt. Świetną selekcję ekspresów do kawy można znaleźć na stronie internetowej Cafe Silesia. W ofercie sklepu znajdują się zarówno urządzenia automatyczne, jak i manualne.

Co wziąć pod uwagę podczas wybierania ekspresu?

Do zakupu ekspresu należy podejść z głową. Istnieje bowiem kilka parametrów i dodatkowych funkcji urządzeń, jakie należy wziąć pod uwagę. W zależności od tego, jaką kawę lubi się pić, warto zakupić ekspres do kawy, który pomoże w osiągnięciu ulubionego jej smaku.

Moc i ciśnienie urządzenia

Pierwszym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę w trakcie wybierania urządzenia to jego moc oraz ciśnienie, pod jakim działa. Dobrze jest kierować się zasadą im więcej, tym lepiej. Większa moc urządzenia pozwala na szybsze nagrzanie wody oraz ekspresowe przygotowanie kawy. Podobnie jest w przypadku ciśnienia. Im jest ono większe, tym więcej smaku i aromatu może wydobyć z ziaren.

Młynek

Dobrze jest wybrać ekspres do kawy, który posiada wbudowany młynek do ziaren. Istnieją urządzenia, które nie posiadają takiej funkcji, przez co konieczny jest zakup dodatkowego elementu. Przez to czas przygotowywania kawy znacznie się wydłuża, co przysparza wiele nerwów, zwłaszcza rano. Najlepiej wybierać sprzęt, który posiada młynek ceramiczny. Jest on znacznie cichszy i bardziej wytrzymały w porównaniu do jego innych zamienników. Warto również zwrócić uwagę na to, czy istnieje opcja regulacji stopnia mielenia ziaren.

Pojemnik na mleko i spieniacz

Jeśli jest się miłośnikiem espresso z dodatkiem ciepłego, spienionego mleka, to warto wybrać urządzenie, które posiada wbudowany system spieniania mleka. Dzięki temu urządzenie może przygotować nie tylko czarną, aromatyczną kawę, ale również pyszne mleczne latte czy cappuccino. Istnieją spieniacze, które posiadają pojemniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Te drugie są znacznie prostsze w utrzymaniu w porządku. W przypadku korzystania ze spieniacza do mleka należy pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia, tak aby nie pojawiała się na nim pleśń.

Zbiornik na kawę i wodę

Bardzo ważną kwestią w przypadku wyboru ekspresu do kawy są jego zbiorniki. W zależności od tego, jak często i jak dużo kawy się pije, należy dobrać odpowiedni ich rozmiar. Trzeba również pamiętać, że woda jest potrzebna nie tylko do przygotowania napoju, ale również do automatycznego oczyszczania się urządzenia. Lepiej więc wybrać większych rozmiarów zbiornik na wodę, który nie wymaga nieustannego uzupełniania. Analogicznie można działać w przypadku pojemnika na kawę.

Głośność

Przygotowywanie kawy za pomocą ekspresu powinno być czynnością miłą i przyjemną. Warto zadbać o taką kwestię, jak jego głośność. Najlepiej sprawdzają się ekspresy, które posiadają bardzo cichy tryb pracy. Takie urządzenia są świetnym rozwiązaniem do przestrzeni biurowych czy dla rodzin z małymi dziećmi, gdzie cisza jest bardzo istotnym czynnikiem do prawidłowego funkcjonowania.

Wygląd i rozmiar

Ekspresy do kawy powinny być również estetyczne. Dobrze, jeśli pasują one do ogólnej aranżacji wnętrza, w jakim się znajdą. Istotną kwestią są surowce, z jakich sprzęt jest wykonany. Dobrze jest wybierać te, które są wytrzymałe, odporne na zniszczenia i łatwe w czyszczeniu. Niezwykle ważny jest również rozmiar sprzętu. Warto dokładnie zmierzyć miejsce, w jakim ma znaleźć się ekspres do kawy, dzięki czemu będzie on idealnie prezentować w danej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj