Zdecydować spontanicznie, czy zrobić większy research? Wybrać kierunek popularny, czy bardziej alternatywny? Udać się na drugi koniec świata, czy może gdzieś bliżej? To tylko kilka pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć, zanim wybierzemy ostateczną ofertę. Choć „nieważne gdzie, ważne z kim”, to w żeglowaniu wybór lokalizacji jest kluczowy. Należy zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne panujące na miejscu, obecność atrakcji i miejsc wartych zobaczenia oraz ocenić ogólny charakter wyjazdu. Inne miejsca przypadną do gustu rodzinom z dziećmi, inne wielbicielom nurkowania, a jeszcze inne tym, którzy uwielbiają relaks na plaży.

4 strony świata

Obecnie czarter jachtów możliwy jest naprawdę w wielu zakątkach świata na wszystkich kontynentach. Począwszy od europejskich marin u wybrzeży Chorwacji czy Grecji, przez Wyspy Zielonego Przylądka, Karaiby, Tajlandię aż po Seszele. Jak odnaleźć się w tak ogromnym wyborze? Czarter jachtów online jest ułatwiony dzięki możliwości filtrowania ofert pod kątem terminu, ceny i innych parametrów.

Do 3 razy sztuka

Warto skorzystać z opinii osób, które znają się na żeglarstwie i na swoim koncie mają już mnóstwo udanych rejsów. Tutaj z pomocą pojawia się blog z poradami dla czarterujących, gdzie można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat interesujących nas lokalizacji. Oprócz tego polecamy poszukać informacji na innych kanałach, takich jak np. YouTube. To z pewnością znacznie ułatwi selekcję i pozwoli wybrać kilka ofert, które będą najbardziej zbliżone do naszych wymagań.

Nie daj się 2 razy prosić

Wybór lokalizacji powinien być podyktowany osobistymi preferencjami oraz umiejętnościami. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z jachtami, to powinniśmy wybierać spośród popularnych krajów, takich jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania i Włochy. Warunki do żeglowania w tych miejscach są łatwe, a ceny stosunkowo niskie. Dla tych, którzy pragną egzotyki i większych wrażeń na oceanie są dostępne kierunki takie jak Islandia, Gwadelupa, Tajlandia lub Kuba.

1 wybór

Należy pamiętać o tym, że wybór nie obliguje nas do przebywania cały czas w jednym miejscu. Zaletą oraz istotą żeglowania jest to, że można przemieszczać się z miejsca do miejsca, zwiedzać okoliczne atrakcje i oglądać wybraną lokalizację z wielu perspektyw — z pokładu jachtu, jak i z lądu.

Jesteśmy pewni, że Wasz tegoroczny wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Wachlarz możliwości, które oferuje czarter jachtu, jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj