Koszty utrzymania samochodu ciągle rosną. Ceny paliwa i serwisowania są wysokie, dlatego posiadacze samochodów szukają sposobów na oszczędności. Bez względu na to, jak często korzysta się z auta, ubezpieczenie OC musi zostać wykupione. Jak skutecznie znaleźć sposób na najtańsze ubezpieczenie?

Od czego zależy wysokość OC?

Na cenę składki OC składa się kilka elementów – jak choćby wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy, bezszkodowa jazda, wypracowane zniżki, marka i wiek samochodu, pojemność silnika oraz miejsce zamieszkania. Nawet przebieg kilometrów w poprzednim roku, stan cywilny i liczba dzieci mogą mieć znaczenie. Na wyższe składki za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu z reguły skazani są młodzi kierowcy, którzy dysponują prawem jazdy od niedawna. Wysokość OC może być dla nich nawet trzykrotnie wyższa niż w przypadku kierowcy z długim stażem za kierownicą. Ponadto, jeśli starsi kierowcy mają udokumentowaną bezwypadkową jazdę, mogą liczyć na maksymalne zniżki.

Jak kupić tanie OC?

Nie chcąc przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie OC, należy porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z nowoczesnego, internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator OC. Bez wychodzenia z domu z łatwością można znaleźć najtańszą polisę dla siebie.

Ceny za ubezpieczenie mogą sięgać nawet powyżej 2000 zł. Chociaż zakres polisy jest określany ustawowo, ubezpieczyciele mogą lekko niwelować te koszty. Warto więc skorzystać z pomocy inteligentnej technologii, która wyszuka najlepsze propozycje w kilka minut.

Jak działa kalkulator OC?

Poszukiwanie najtańszego OC z kalkulatorem internetowym jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www i wypełnić formularz niezbędnymi danymi. Z pewnością nie sprawi to nikomu trudności. Potrzebne są między innymi takie informacje, jak:

• wiek kierowcy,

• data uzyskania prawa jazdy,

• marka, model i rocznik samochodu,

• udział w kolizjach i wypadkach.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji są one analizowane przez specjalny program. Już po chwili kierowca otrzymuje zestawienie oferty polis dla siebie w różnych firmach ubezpieczeniowych. Nie trzeba odwiedzać każdej z nich ani dzwonić, by dowiedzieć się, jaki byłby koszt ubezpieczenia OC. Można wygodnie porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Zalety Kalkulatora OC

Korzystanie z kalkulatora on-line jest bezpłatne i nie wiąże się z obowiązkiem wykupu polisy. Nawet posiadając jeszcze ważne ubezpieczenie OC, przed upływem jego ważności kierowca może sprawdzić oferty innych towarzystw. Brak ważnego ubezpieczenia OC wiąże się z wysokimi karami, dlatego warto wcześniej porównać koszty w różnych firmach. Łatwo przekonać się, czy składka, którą płacimy obecnie, nie jest zawyżona. Sprawdzenie nie zobowiązuje do zawarcia umowy, a może pomóc znaleźć korzystne finansowo ubezpieczenie.

Jak kupić polisę OC?

Jeżeli właściciel samochodu po porównaniu ofert w kalkulatorze internetowym zdecyduje się na zakup polisy, może tego dokonać bez wychodzenia z domu. Nie ma konieczności dzwonienia do ubezpieczyciela.

W przypadku problemów z obsługą Internetu i wypełnieniem formularza można bezpłatnie skorzystać z pomocy agenta, który przeprowadzi nas przez cały proces. W przypadku wątpliwości pomoże również wybrać najtańszą ofertę.

Nie trzeba przepłacać za polisę OC. Szukając oszczędności, warto skorzystać z kalkulatora on-line, który znajdzie najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędzi pieniądze, ale także czas konieczny do szukania i porównywania ofert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj