Zakupy przedświąteczne mogą spędzać nam sen z powiek. Często obawiamy się zbyt wysokich kosztów, na które nie możemy sobie pozwolić. Nie zawsze odkładamy odpowiednio wysoką kwotę, którą bez problemu możemy spożytkować na zakup żywności na Boże Narodzenie. Nie oznacza to jednak, że nie ma rozwiązania, które pozwoli nam zminimalizować wydatki. Wystarczy dowiedzieć się, gdzie zrobić najtańsze zakupy spożywcze na święta.

Jak robić najtańsze zakupy spożywcze na święta?

Przede wszystkim warto podejść rozsądnie do zakupów przedświątecznych. Z roku na rok coraz częściej słyszymy o wzroście marnowanej żywności w tym okresie. W wielu domach przed Bożym Narodzeniem kupuje się dwa razy więcej żywności niż na co dzień. Oczywiście, jest to podyktowane faktem, że odwiedzają nas goście i często przy stole znajduje się kilka osób więcej niż zazwyczaj. Jednak pamiętajmy, że są to jedynie trzy dni, podczas których nikt z nas nie jest w stanie przejść zapasów na miarę kilku tygodni. Z tego też powodu przed składaniem zamówień warto zrobić listę niezbędnych produktów, które wykorzystamy do przygotowania świątecznych potraw. Niezależnie od tego, czy robimy zakupy w popularnych marketach jak sklep Auchan, czy wolimy mniejsze sklepy lub zakupy online, trzymając się spisanego własnoręcznie zestawienia, będzie nam o wiele łatwiej ograniczyć wydatki i realnie ocenić, co rzeczywiście jest nam potrzebne w kuchni.

Gdzie najtańsze zakup na święta? Wybór odpowiedniego sklepu

Sklep spożywczy to miejsce, które odwiedzamy na co dzień w różnych częściach miasta. Nie zawsze niestety kupujemy w marketach, które posiadają konkurencyjne na rynku ceny. Przed świętami ze zdwojoną siłą pilnujemy naszych wydatków, zdając sobie sprawę z tego, że mimowolnie będą one wyższe niż na co dzień. Warto więc kupować w sklepach oferujących wyprzedaże przedświąteczne. Podczas takich inicjatyw możliwe jest oszczędzenie nawet 50%.

Najtańsze zakupy spożywcze na święta zrobimy w marketach umożliwiających skorzystanie z kart i programów lojalnościowych. Mowa tutaj o powszechnych Kartach Seniora czy Kartach Dużej Rodziny. Dodatkowo, przy składaniu zamówień online, warto zakładać profile klienta na stronach www. Dzięki temu zbieramy specjalne punkty, które następnie wymieniamy na kody rabatowe, darmowe dostawy i inne benefity. Warto również przeglądać dostępne promocje, podczas których możemy kupić potrzebne na święta produkty o wiele taniej. Taką możliwość daje np. Carrefour gazetka, dostępna zarówno w formie tradycyjnej, jak i przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj