Nie masz nigdy czasu na porządki w garderobie i zawsze to odkładasz na później? Zima to świetny czas na sprawdzenie zawartości swojej szafy – długie wieczory i krótkie dni sprzyjają domowym zajęciom. Za małe spodnie, bluzki czy kurtki damskie odłóż na bok, pozostałe ubrania starannie przejrzyj, wprasuj i ułóż.

Zima – czas na uporządkowanie szafy

Warto robić porządki regularnie, na przykład wiosną i zimą. Nie warto odkładać tego cały czas na później, bo wtedy stracisz cały dzień, aby wszystko przejrzeć, przymierzyć i poukładać. Każda z nas ma w szafie rzeczy za małe, niemodne, zniszczone, czyli takie, których już nie nosimy.

Niektóre można sprzedać, oddać, a część przerobić – obecnie panuje moda na zero oraz less waste. Porządek w ubraniach ułatwia też tworzenie różnych stylizacji – nagle odkrywasz kurtki zimowe, o których zapomniałaś, albo nowe koszule jeszcze z metką. Dzięki temu łatwiej połączysz ze sobą różne elementy, tworząc klasyczne i oryginalne stylizacje.

Praktyczne triki

Jak układać ubrania, np. bluzki, koszule czy damskie, jak segregować akcesoria, przechowywać bieliznę albo obuwie? Trików jest wiele, poniżej przygotowaliśmy kilka, które są podstawą, aby przez cały rok zachować w szafie porządek.

Podział przestrzeni. Przede wszystkim ustal, które elementy garderoby będą przechowywane w szafie, które w komodzie, co zrobisz z butami lub koszulami do pracy. Rzeczy, których nie nosisz często, powinny być z tyłu, a te codziennego użytku – jak koszulki, jeansowa kurtka damska – łatwo dostępne. Drążki przydadzą się na sukienki, koszule i różne sezonowe kurtki damskie.

Dodatki i akcesoria. Osobny temat to akcesoria i dodatki – jak paski, torebki, apaszki – a także bielizna. Zwykle przechowujemy je w pojemnych szufladach, ale mogą też znaleźć się w szafce dodatkowej – jeśli masz dużą kolekcję. Pomocne są różne przegródki, gdyż ułatwiają segregację. Z kolei elegancka szkatułka przyda się na biżuterię i zegarki.

Posegreguj kolorami. Sportowe kurtki zimowe między płaszczami? Bluza do biegania i koszule do pracy? Lepiej posegregować ubrania według jakiegoś klucza – zwykle jest to rodzaj ubrań albo kolor. Od razu sprawdzisz, co musisz kupić na zimę – przyda się więcej niż jedna kurtka zimowa. Z kolei t-shirty, koszule oraz bluzki to podstawa każdej stylizacji.

Obuwie. Buty starannie wytrzyj wilgotną szmatką, a gdy wyschną, ustaw je w szafce albo na dole szafy. Zapewnij im dostęp powietrza, aby nie straciły pierwotnego kształtu. Możesz też wykorzystać praktyczne prawidła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj