Mazury to region Polski słynący z licznych jezior, malowniczych krajobrazów i nowoczesnej, dobrze zaopatrzonej infrastruktury turystycznej. To raj dla rybaków, miłośników sportów wodnych, pikników nad jeziorem i obcowania z przyrodą. Jednak wiele rodzin z dziećmi zastanawia się, czy wakacje na Mazurach to dobry pomysł na rodzinny wypad. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto pojechać na Mazury z najmłodszymi.

1. Bogactwo jezior i malownicze krajobrazy

Nic tak nie sprzyja wypoczynkowi, jak aktywność na świeżym powietrzu. Liczne jeziora, piaszczyste plaże, rezerwaty przyrody z siedliskami ptaków i dzikich zwierząt, niesamowita flora i czyste powietrze to idealne warunki na spędzanie wakacji z dziećmi. Najmłodsi chętnie wybiorą się na rodzinne piesze wędrówki po okolicy i podziwianie malowniczych krajobrazów oraz podglądanie zwierząt. Ponadto wspólne rejsy statkiem po jeziorach i kąpiele w nich na długo zostaną w pamięci, a wszystko to w przepięknej scenerii.

2. Nowoczesna infrastruktura hotelowa

Na Mazurach znajduje się wiele dobrze wyposażonych obiektów noclegowych. Można w nich nie tylko wypocząć po całym dniu wrażeń i zwiedzania, lecz także zamówić wyśmienite specjały lokalnej kuchni. Jeśli chodzi o Mazury hotel dla dzieci powinien oferować specjalne menu. W karcie dobrej restauracji hotelowej można znaleźć wyśmienite desery, sałatki, owocowe soki i inne dania dla najmłodszych. Niektóre hotele mają specjalne naczynia dla dzieci, stoliki oraz krzesełka.

Ponadto nowoczesne obiekty noclegowe często posiadają salę zabaw i gier, a także oferują opiekę animatora czasu wolnego, liczne zabawy z konkursami oraz bale z tańcami. Przykładem obiektu noclegowego przyjaznego dzieciom jest Hotel Mikołajki położony nad jeziorem Mikołajskim niedaleko wioski żeglarskiej.

3. Imprezy na Mazurach

Liczne eventy odbywające się na Mazurach to jeden z powodów, aby wybrać się w te strony na rodzinne wczasy. Szanty, pikniki żeglarskie, Piknik Country w Mrągowie, Dni Mikołajek, Mazurski Festiwal Rybny i wiele innych imprez plenerowych organizowanych w sezonie wakacyjnym z licznymi atrakcjami dla całej rodziny. Przed wyjazdem warto sprawdzić kalendarze imprez w miejscowościach turystycznych, aby nie przegapić terminu.

4. Atrakcje warte odwiedzenia z dziećmi

Spędzając wakacje na Mazurach, warto odwiedzić miasteczko Mrongoville zbudowane w stylu Dzikiego Zachodu położone na obrzeżach Mrągowa. Natomiast w okolicach Kętrzyna znajduje się Park Miniatur Mazurolandia składający się z kilku parków tematycznych, m.in.: Park Warmii i Mazur, Twierdza Boyen, Park Militariów, Grodzisko Rycerskie, Park rozrywki, Poligon militarny, Polana legend i baśni, a także Skansen Ludowy.

Z kolei w pobliżu Giżycka we wsi Okrągłe znajduje się Mazurskie ZOO Safari. Tu na 100 hektarach żyją pół dziko rozmaite gatunki zwierząt. Można zobaczyć między innymi: krowy, dziki, muflony, jelenie, daniele, konie tarpany, a nawet strusie. Dla dzieci przejażdżka bryczką i podziwianie wolno żyjących zwierząt będzie niezapomnianą atrakcją. Ponadto na Mazurach znajdują się liczne parki jurajskie, zabytkowe zamki, stare warownie, muzea i wiele lokalnych atrakcji, na które można trafić podczas krajoznawczej wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj