Szukając noclegu w Zakopanem Polak ogniskuje się zwłaszcza na bliskości miejsc, które dla niego w Zakopanem są powszechnie znane. Gubałówka, Morskie Oko, Krupówki – to najczęstsze słowa, jakie wpisujemy w wyszukiwarkę, szukając noclegów w stolicy polskich Tatr. Zaskakująco mało osób, szukających w sieci noclegu w Zakopanem, zadaje sobie trud, by sprawdzić na mapie, gdzie znajdują się ulice spoza ścisłego centrum Zakopanego.

Jak Zakopane to Krupówki

Krupówki są jedną z bardziej rozpoznawalnych ulic w Polsce, równie wielką popularnością może się poszczyć jedynie Nowy Świat w Warszawie. To właśnie na tej ulicy mieszczą się m.in. Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Dworzec Tatrzański czy Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, ale nie tylko. Krupówki są ulicą bardzo drogą, do wszystkich tutaj spożytych dań czy zakupionych tu ubrań, należy doliczyć koszt lokalizacji, każdy kto odwiedza Zakopane, na pewno na Krupówkach zostawi kilkanaście złotych, chociażby po to, by zrobić sobie zdjęcie z misiem czy kupić chustkę z góralskim wzorem.

Niewiele osób wie, że nazwa Krupówki pochodzi od nazwy polany, przechodzącej przez centralną część deptaka, a która niegdyś należała do rodziny Kurupowskich. Dziś o sile Krupówek stanowi centrum życia turystycznego polskiej stolicy Tatr. Mamy tu niezliczone kramy z pamiątkami, ulicznych grajków, mnóstwo restauracji serwujących lokalne dania, drogie sklepy i przede wszystkim folklor, który przywodzi na myśl okresy, kiedy ramy epoki Młoda Polska określał Kazimierz Przerwa-Tetmajer.

Gdzie szukać noclegu w okolicy Krupówek

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „Zakopane nocleg Krupówki”, spotkamy się z całą masą propozycji, w cenach które mogą przyprawić o zawrót głowy. Co istotne, jeśli szukamy faktycznie noclegu na Krupówkach, warto sprawdzić lokalizacje poszczególnych ofert, bo nie wszystkie wyszukane miejsca, faktycznie zlokalizowane są na samych Krupówkach, w końcu ta ulica ma tylko nieco ponad kilometr.

Nocleg w Zakopanem na Krupówkach może kosztować nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od lokalizacji i terminu rezerwacji. Najdrożej będzie w ekskluzywnych hotelach i w wysokim okresie. Ceny sięgają szczytu oczywiście w Sylwestra, ale wbrew pozorom Krupówki nie są zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej majętnych. Jeśli wczytać się szczegółowo w oferty na ulicy Krupówki, zobaczymy, że apartamenty położone gdzieś na wylocie Krupówek nie kosztują tak dużo jak te w samym centrum miasta. Można znaleźć zupełnie atrakcyjne mieszkanie na wynajem kilka kroków od serca Zakopanego i nie płacić za niego setki złotych.

Szukając noclegów na Krupówkach w Zakopanem, warto zwrócić uwagę na dokładne miejsce noclegu oraz jakie warunki oferuje. To bardzo popularne miejsce i możemy wybierać spośród szerokiej oferty apartamentów oraz domków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj