Spawanie to zajęcie zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. Pozwala łączyć ze sobą najróżniejsze materiały, a w efekcie tworzyć różnego rodzaju konstrukcje i naprawiać urządzenia. Do spawania niezbędne jest oczywiście urządzenie spawalnicze, czyli spawarka, ale nie obejdzie się także bez odpowiednich akcesoriów. Gdzie najlepiej się w nie zaopatrzyć?

Marketowe wynalazki

W popularnych sieciach sklepów można dziś właściwie znaleźć wszystko. Nie inaczej jest ze sprzętem spawalniczym – na półkach często pojawiają się zarówno same spawarki, jak i przeznaczone do nich akcesoria, takie jak druty, elektrody czy przyłbice. Ich jakość jest jednak zwykle dyskusyjna. Marketowe spawarki mają często zbyt małą moc, aby nadawać się nawet do amatorskiego spawania. Kupno niesprawdzonej przyłbicy może się zaś skończyć tragicznie. Sprzęt spawalniczy z supermarketu kusi niską ceną. Wynika ona z tego, że przeważnie jest on produkowany w Chinach, a dzięki współpracy z tylko jedną siecią sklepów jego producent może zaoszczędzić na kosztach reklamy i magazynowania. Nabywca takiego urządzenia marnuje jednak tylko pieniądze, które mógłby przeznaczyć na lepszy sprzęt.

Profesjonalne sklepy spawalnicze

Na przeciwległym biegunie znajdują się profesjonalne sklepy spawalnicze. Niektóre działają jedynie lokalnie, a inne, takie jak sklep spawalniczy Spawaj.eu, prowadzą sprzedaż także w internecie. Dysponują one szerokim wyborem urządzeń spawalniczych pochodzących od renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Ich asortyment obejmuje zarówno tańsze urządzenia przeznaczone dla hobbystów, którzy spawają jedynie okazjonalnie, jak i  zawodowych spawaczy, którzy potrzebują sprzętu o znacznie lepszych parametrach. Nie da się ukryć, że ceny w takich sklepach są wyższe niż w marketach. Nabywca płaci jednak za jakość – ma stuprocentową gwarancję, że zaopatruje się w urządzenie zgodne z podanymi parametrami, a w razie awarii uzyska pomoc techniczną.

Profesjonalny sklep spawalniczy to jednak nie tylko sprawdzone urządzenia i akcesoria spawalnicze, ale również fachowe doradztwo. Pracownicy supermarketów zwykle nic nie wiedzą o sprzedawanych urządzeniach, więc nie potrafią odpowiedzieć nawet na podstawowe pytania. Sklepy spawalnicze prowadzone są z kolei przez osoby znające się na rzeczy, które często same spawają, dzięki czemu dysponują niezbędnym doświadczeniem. Są w stanie doradzić, która spawarka sprawdzi się najlepiej w określonych pracach czy jaka średnica drutu spawalniczego będzie najodpowiedniejsza. Mogą także sprowadzić na życzenie klienta dany produkt. Podsumowując, sprzęt spawalniczy warto kupować w specjalistycznych sklepach, a w marketach lepiej robić tylko zakupy spożywcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj