W sytuacjach, w których potrzebny jest prawnik, wiele osób myśli nad tym do kogo się udać. Spośród wielu różnych zawodów prawniczych, najbardziej popularnymi są adwokat i radca prawny. Jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami i czy są one istotne dla klienta?

Kim jest adwokat?

Można powiedzieć, że adwokat jest pewnego rodzaju reprezentantem. Żeby zostać adwokatem należy skończyć studia prawnicze. Następnie trzeba odbyć aplikację adwokacką i zdać egzamin. Osoba z tym wykształceniem przede wszystkim reprezentuje klienta w sądzie lub w innych administracyjnych organach. Może również sporządzać projekty aktów prawnych, udziela porad oraz sporządza opinie prawne. Adwokat przyjmuje w kancelarii adwokackiej.

Kim jest radca prawny?

Podobnie do adwokata, radca prawny musi ukończyć studia prawnicze. Następnie kandydat na radcę odbywa trzyletnią aplikację. Jej finałem jest egzamin, który przygotowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Oprócz porad natury prawnej radca może świadczyć pomoc w zakresie sporządzania pism sądowych, projektów aktów prawnych. Może też sporządzać opinie prawne. Od 2015 r. istnieje też możliwość reprezentowania przez radcę prawnego w postępowaniu sądowym.

Na czym polega różnica?

Obecnie z punktu widzenia klienta nie ma wielkiej różnicy pomiędzy adwokatem a radcą prawnym. Różnice między tymi dwoma zawodami wiążą się między innymi ze sposobem zatrudnienia. Adwokaci nie mogą być zatrudnieni na umowę o pracę. Taką możliwość mają radcowie prawni. Jednak ci z radców prawnych, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, nie mogą prowadzić obron karnych.

Jak zyskać skuteczną pomoc w Garwolinie?

Osoby szukające porady, potrzebujące pomocy w sporządzeniu dokumentów, ale także osoby potrzebujące reprezentacji przed sądem. Wszyscy zmagający się z problemami natury prawnej mogą się udać do jednego miejsca. Ewa Tomala – Radca Prawny Garwolin oferuje pomoc w wymienionych wyżej sprawach. Dzięki doświadczeniu w różnych dziedzinach prawa, Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Tomala oferuje szeroki zakres pomocy dla osób w nawet najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Profesjonalna pomoc prawna jest podstawą każdego postępowania przed sądem. Również sporządzanie wszelkich dokumentów może przebiegać o wiele prościej, jeśli powierzy się to osobie posiadającej odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Osoby korzystające z pomocy zyskują pewność, że ich sprawa będzie traktowana profesjonalnie i z odpowiednim zaangażowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj