Szukasz kredytu gotówkowego, który otrzymasz na prostych zasadach – przy formalnościach ograniczonych do niezbędnego minimum? Poznaj kredyt na oświadczenie, dzięki któremu unikniesz konieczności dostarczania wielu dokumentów finansowych. Sprawdź, na czym to polega.

Kredyt gotówkowy kojarzy się z koniecznością dopełnienia mnóstwa formalności – bank musi mieć bowiem pewność, że kredytobiorca będzie w stanie terminowo spłacać miesięczne zobowiązanie. Dlatego wymaga dostarczenia wielu dokumentów – w tym dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wskazujących na wysokość zarobków. Dla niektórych osób to spora przeszkoda – szczególnie, jeśli potrzebują pieniędzy na już, a pracodawca każe czekać na przygotowanie zaświadczenia. Z pomocą przychodzi kredyt na oświadczenie o zarobkach, którego uzyskanie jest znacznie prostsze i szybsze.

Kredyt na oświadczenie o zarobkach – co to jest?

Kredyt na oświadczenie o zarobkach działa na nieco innej zasadzie niż kredyt wymagający zaświadczenia o wysokości dochodów. Ten drugi dokument musi być wystawiony i podpisany przez pracodawcę. Natomiast oświadczenie oznacza możliwość wpisania konkretnych kwot przez osobę ubiegającą się o wsparcie finansowe.

Teoretycznie kredytobiorca może wpisać dowolną kwotę – taką, która będzie zawyżała faktyczne zarobki. W praktyce jednak nie warto tak postępować – jest to nie tylko nieetyczne, ale może skutkować poważnymi konsekwencjami. Należy mieć świadomość, że podawanie nieprawdziwych informacji o zarobkach jest traktowane jako wyłudzenie kredytu. Zaś bank ma prawo do zweryfikowania podanych danych w dowolnym momencie.

Jeżeli więc chcesz zaciągnąć kredyt na oświadczenie o zarobkach, wpisuj wyłącznie wiarygodne kwoty – wyłącznie dla swojego dobra. Na podstawie dochodów bank oszacuje zdolność kredytową i określi, czy będziesz w stanie spłacać zobowiązanie. Jeśli kwotę zawyżysz, możesz wpaść w poważne kłopoty finansowe. Nie warto…

Jak ubiegać się o kredyt na oświadczenie?

Procedura ubiegania się o kredyt na oświadczenie uwzględnia kilka kroków:

  • wypełniasz wniosek online,
  • podajesz interesujące Cię parametry kredytu,
  • wskazujesz na wysokość wynagrodzenia.

W następnym etapie wniosek jest poddawany analizie. Jeśli bank wyda decyzję pozytywną, wówczas jeszcze tego samego dnia możesz otrzymać wypłacona kwotę kredytu.

Kredyt na oświadczenie o zarobkach – dlaczego warto?

Kredyt na oświadczenie o osiąganych dochodach niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko tych typowych dla tego rodzaju finansowania. Możesz liczyć m.in. na:

  • nieskomplikowaną procedurę składania wniosku – zrobisz to z łatwością online,
  • szybką wypłatę środków – nawet tego samego dnia po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej,
  • oszczędność czasu – nie musisz czekać na zaświadczenie sporządzone i podpisane przez pracodawcę,
  • pełną dyskrecję – pracodawca wcale nie dowie się o zaciąganym przez Ciebie kredycie.

Kredyt gotówkowy przyznawany na oświadczenie o zarobkach to dobre rozwiązanie, jeśli „na już” potrzebujesz pieniędzy i jesteś osobą nie lubiącą biurokracji. Pamiętaj jednak, by decyzja o zaciągnięciu zobowiązania była dobrze przemyślana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj