Trójmiasto ma do zaoferowania wiele wyjątkowych atrakcji dla swoich mieszkańców oraz dla przybywających tam licznie turystów. Jedną z nich jest Gdański Teatr Szekspirowski, który jest jedyną tego rodzaju placówką w całym kraju!

Gdański Teatr Szekspirowski (GTS) został założony z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense w 2008 roku. Znajduje się w Śródmieści, przy ulicach Podwale Przedmiejskie, Bogusławskiego i Zbytki. Ceremonia otwarcia teatru miała miejsce w 2014 roku.

GTS już z zewnątrz przyciąga uwagę swoim wyjątkowym wyglądem. Jego monumentalna, czarna bryła nie oddaje jednak w pełni tego, co znajduje się w środku. Wewnątrz Teatr Szekspirowski prezentuje się jak teatr z czasów elżbietańskich, czyli z okresu, gdy tworzył jeden z największych dramatopisarzy świata – Wiliam Szekspir.

Odwiedziny w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku

W repertuarze Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku można znaleźć szeroką gamę sztuk i innych wydarzeń. Są one zgrupowane w czterech głównych cyklach, a mianowicie Teatry Polskie, Teatry Europy i Świata, Scena Muzyczna oraz Lato z Szekspirem, podczas którego odbywa się także międzynarodowy Festiwal Szekspirowski.

Dodatkowo, przez cały rok w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbywają się inne wydarzenia kulturalne, w tym między innymi festiwale i koncerty. Teatr organizuje także liczne projekty skierowane do dzieci i młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych. Można skorzystać pełnej gamy warsztatów i innych zajęć. Osoby przebywające w Gdańsku mogą także zwiedzić Teatr Szekspirowski z przewodnikiem i zobaczyć, jak wygląda on od środka.

Aktualne informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych w Teatrze Szekspirowskim można znaleźć na stronie: https://teatrszekspirowski.pl/trojmiejskie-atrakcje-wydarzenia-i-imprezy-kulturalne/.

Poznaj bliżej Gdański Teatr Szekspirowski bez wychodzenia z domu!

Jeśli jednak nie mamy możliwości odwiedzenia Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, wówczas możemy skorzystać z wyjątkowej opcji spaceru wirtualnego na stronie internetowej https://teatrszekspirowski.pl/.

Teatr Szekspirowski to wyjątkowa atrakcja Trójmiasta, dlatego jeśli ma się możliwość, naprawdę warto zobaczyć go na żywo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj