Psy, które mieszkają z nami w domach, wymagają specjalnej pielęgnacji. Udomowienie i lata hodowli sprawiły, że znacznie różnią się pod tym względem od dzikich zwierząt. W jaki sposób optymalnie wybierać kosmetyki dla psów, aby były skuteczne i nie drażniły zmysłów naszego podopiecznego? Oto garść wskazówek.

Dlaczego ludzkie kosmetyki nie są odpowiednie dla psów?

Poważnym i wciąż niekiedy popełnianym przez właścicieli czworonogów błędem jest stosowanie do ich pielęgnacji i higieny kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Niestety, zupełnie się one do tego nie nadają. Skóra psa ma inną specyfikę, jest delikatniejsza, podatna na choroby i niedostosowana do wielu substancji, które są zawarte w szamponach dla ludzi. Ogromne znaczenie odgrywa także fakt, że skóra psa ma inne pH niż skóra człowieka. Dlatego, aby właściwie kąpać i pielęgnować sierść naszego podopiecznego, należy sięgnąć po specjalne psie kosmetyki, najlepiej używane przez profesjonalnych groomerów i dostępne w branżowych sklepach: https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy

Aromatyczne czy bezzapachowe? Wybieramy kosmetyki dla psa

Na rynku dostępne są kosmetyki dla psów zarówno z bogatymi nutami zapachowymi, jak i bezwonne. Obie kategorie mają wśród właścicieli czworonogów swoich zwolenników. Problemem bywa fakt, że niekiedy nie liczymy się w tej kwestii ze zdaniem naszych pupili. Pamiętajmy, jak bardzo silny jest węch psa. Kosmetyki bezwonne nie będą go oczywiście drażnić. Nie oznacza to jednocześnie, że pies nie zaakceptuje kosmetyków z kompozycjami zapachowymi. Wręcz przeciwnie, mogą bardzo przypaść mu do gustu. Rozwiązanie? To kolejny argument za tym, by sięgnąć po kosmetyki profesjonalne, które zostały przebadane pod kątem obecności substancji drażniących psi węch. Pamiętajmy jednak, że akceptacja poszczególnych zapachów będzie indywidualną kwestią psa, dlatego po zastosowaniu nowego kosmetyku, warto obserwować jego reakcję.

Ograniczone pienienie się szamponu

Wybierając szampon, często zwracamy uwagę na to, czy się pieni. W rzeczywistości nie ma to większego znaczenia dla higieny, za to sierść psa, a przede wszystkim jego skóra, może być bardzo wrażliwa na substancje odpowiedzialne za pienienie się szamponu. Dlatego profesjonalne kosmetyki dla psów są praktycznie pozbawione tego typu składników. Innymi słowy, jeśli konkretny szampon zbyt mocno się pieni, z pewnością nie jest odpowiedni dla naszego czworonoga.

Warto pamiętać o tych kliku zasadach, aby pielęgnacja psa była skuteczna, jak najprzyjemniejsza, a przede wszystkim bezpieczna dla naszego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj