Dzięki wyborowi odpowiedniej oferty Internetu możliwe jest nie tylko szybkie ściąganie plików, sprawne przeglądanie stron WWW, przesyłanie wiadomości czy oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości bez zacinania się, ale również prowadzenie emocjonującej rozgrywki komputerowej z graczami całego świata. Jak znaleźć najszybszy Internet do celów gamingowych?

Dlaczego szybki Internet jest ważny przy rozgrywce komputerowej?

Szybkie łącze internetowe jest bardzo ważne dla graczy, w kontekście tego, że nawet minimalne opóźnienie (tzw. lag) rzędu pół sekundy, może spowodować, iż dana akcja będzie nieudana i będzie skutkowała przegraną. Popularne tytuły stawiają na duże wymagania w tej kwestii. Potrzebna zatem jest duża prędkość pobierania, ale również wysyłania danych (trzeba pamiętać o tym, że są one udostępnione innym graczom z całego świata).

Najszybszy Internet powinien oprócz tego cechować się bardzo niskim pingiem, czyli opóźnieniem w transmisji danych. Jeśli sięga ono maksymalnie 30-60 ms (milisekund), można mieć pewność, że lagi w grze będą rzadkością. Ping łącza można sprawdzić za pomocą specjalnej strony internetowej. Wykonanie testu łącza trwa kilkadziesiąt sekund. Jego powtórzenie o różnych porach dnia daje pewność co do poprawności rezultatów.

Najszybszy Internet dla graczy – czyli jaki i gdzie go szukać?

Najszybszy Internet dla graczy, który idealnie wpasowuje się w ich potrzeby, to światłowód. Spełnia on nie tylko oczekiwania dotyczące prędkości pobierania i wysyłania danych (1 Gb/s / 1 Gb/s, a w niektórych przypadkach nawet 10 Gb/s na 10 Gb/s), ale również stabilności (jest on odporny na zrywanie się ze względu na działanie warunków atmosferycznych) i płynności działania (bardzo niski ping). Gracze, którzy chcą korzystać w internetowej rozgrywce z łącza światłowodowego, muszą się przygotować na to, że nie od razu uzyskają do niego dostęp.

Często trzeba bowiem zebrać deklaracje pewnej liczby mieszkańców z pobliskiej okolicy, by podłączenie do niego stało się możliwe. Operatorzy, którzy oferują światłowód, łącze budują zwykle darmowo. Opłaty pobierane są dopiero po rozpoczęciu korzystania z usługi. Ciekawej oferty światłowodu można szukać u lokalnych operatorów, jak np. INEA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj