Targi branżowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wiele firm bierze w nich udział, chcąc zainteresować konsumentów swoją ofertą oraz skorzystać z doświadczeń innych przedsiębiorców. Oryginalne gadżety z logiem brandu to jednak za mało, by zostać zapamiętanym.

Stoiska targowe są osobliwym kolażem marketingowym. Warto zatem wiedzieć, jak zagospodarować swoją przestrzeń promocyjną, by przełożyła się w późniejszym etapie na wyniki sprzedażowe.

Pomysł

Pamiętaj, by przyciągnąć klienta oryginalnym pomysłem. Zwróć uwagę, by zastosowane przez Ciebie rozwiązania tworzyły spójną całość. Korzystając ze strony AdLove, wybierz nowoczesne narzędzia i akcesoria w postaci podświetlanych ścianek, stojaków reklamujących, itd. Ważne, by Twój pomysł wpisywał się nie tylko w oczekiwania odbiorców, ale i otaczającą przestrzeń. Nie przesadzaj z nadmierną ilością dodatków. Aranżacja stoiska nie powinna być zbyt przytłaczająca. Dostosuj boks do zapotrzebowania grupy docelowej. Pamiętaj, że uniwersalne rozwiązania nie zawsze są najlepsze. Duże znaczenie ma również sposób komunikacji. W swoich wyborach zawsze kieruj się dobrem klienta. Gdy zainteresuje go Twoja oferta, spraw, by chciał zostać on dłużej przy Twoim stoisku. Nawet jeśli klient nie kupi oferowanego przez Ciebie produktu, zapamięta logo firmy oraz branżę, w której się ona specjalizuje.

Przestrzeń

Box może mieć różnorodny kształt – narożny, kwadratowy, szeregowy lub wyspowy. Nie zawsze jednak znajduje się on w strategicznym punkcie galerii lub przestrzeni handlowej. Chcąc przyciągnąć uwagę klienta, warto wówczas wykorzystać specjalne flagi lub systemy podwieszane. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także wyświetlacze hologramów 3D, zastosowane jako kanał emisyjny filmów lub obrazów. Narzędzie warto wykorzystać jako element ścianki lub stojaka reklamowego.

Aranżacja stoisk targowych nie jest trudna. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia. Warto jednak uważać, by nie przesadzić ze zbyt efektownymi nośnikami. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej harmonii. Najlepsze komunikaty są często bardzo proste, nie tylko w swojej treści, ale i formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj