Brexit wywołał wiele problemów komunikacyjnych z Wielką Brytanią. Utrudnione jest wwożenie na teren Zjednoczonego Królestwa określonych towarów, a także realizacja poszczególnych umów z kontrahentami z Anglii. Jak w tej sytuacji wysłać tam paczkę? Czy to w ogóle jest możliwe? Zamów kuriera z Globkurier.pl.

Brexit stał się faktem

31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania oficjalnie wystąpiła z Unii Europejskiej. Teoretycznie Zjednoczone Królestwo zawarło z Unią porozumienie o wolnym handlu, a zatem uniknięto tak zwanego twardego Brexitu. Nie da się jednak ukryć, że ten krok zmienił wiele w relacjach Wielkiej Brytanii z innymi państwami. Między innymi wprowadzono zupełnie nowe reguły wysyłki paczek do Zjednoczonego Królestwa. Szczegółowe zasady wciąż ulegają zmianie, dlatego pośrednicy muszą na bieżąco śledzić tę dynamiczną sytuację. Co jednak w tym najbardziej istotne – wysyłka do Wielkiej Brytanii jest możliwa. Zamów kuriera z Globkurier.pl.

Jak wysyła się paczki do Wielkiej Brytanii?

Od momentu Brexitu Wielka Brytania z perspektywy Unii Europejskiej traktowana jest jako kraj trzeci. Znajduje się zatem na równi z Ukrainą, Rosją, Kenią, Stanami Zjednoczonymi i innymi, pozaeuropejskimi państwami. Z tego powodu wszelki handel pomiędzy Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej podlega przepisom celnym. Konieczne jest więc dokonanie odprawy celnej. Firmy kurierskie dbają zatem o dopełnienie wszelkich formalności. Muszą legitymować się w szczególności takimi dokumentami, jak druk pełnomocnictwa do odprawy celnej, a także oświadczenie eksportera, faktura handlowa lub proforma. Czasem pojawiają się też dodatkowe wymogi.

Wyjątek od reguły

Szczegółowej odprawy celnej nie musi przechodzić tylko jedna kategoria przesyłek. Chodzi o prezenty o wartości mniejszej lub równej 39 funtów. To niewiele, ale często pozwala na przesłanie drobnych upominków pomiędzy osobami spokrewnionymi lub bliskimi znajomymi. A kto realizuje dzisiaj przesyłki do Wielkiej Brytanii? Zamów kuriera i dowiedz się sam! Poprzez stronę Globkurier.pl możesz zamówić kuriera TNT, FedEx oraz UPS. Niebawem jednak swoje usługi udostępni również GLS, DPD oraz DHL.

Zamów kuriera w kilku krokach

Aby zamówić kuriera należy wypełnić krótki formularz na stronie Globkurier.pl. Należy w szczególności podać informacje o kraju nadania i odbioru przesyłki, a także jej wielkości i wadze. W kolejnym kroku poznamy oferty poszczególnych przewoźników. Chcąc wysłać paczkę o wymiarach 30x30x30 cm i wadze 3 kg będziemy musieli wydać od 130 do 500 złotych. Przesyłka powinna natomiast trafić do rąk adresata w ciągu pięciu dni. Po wybraniu oferty należy kliknąć polecenie „zamów kuriera”. Potem konieczne jest już tylko podanie danych nadawcy, odbiorcy, dodatkowych ustawień przesyłki, a także dokonanie płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj