Z możliwości wynajmu wózków widłowych korzystają nie tylko małe i młode działalności, które nie dysponują wystarczająco dużym budżetem na zakup swojego pojazdu. Często decydują się na takie rozwiązanie również większe firmy, ponieważ niesie ono za sobą wiele korzyści związanych z oszczędnością finansów i nie tylko. Zarówno najemcę, jak i wynajmującego obowiązują przy tym określone w umowie zasady. Czego one dotyczą? Sprawdźmy!

Ustalenie stałej kwoty i sposobu płatności za wynajem

Każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia osoby upoważnione do prowadzenia wózków widłowych oraz potrzebuje tych pojazdów w swojej codziennej pracy, może zdecydować się ich wynajem. Wynajmujący ma przy tym obowiązek sprawdzić, czy najemca lub jego pracownicy posiadają wymagane uprawnienia.

Pierwszą istotną zasadą wynajmu jest ustalenie wysokości regularnie opłacanej przez najemcę kwoty. Obie strony podpisują umowę, zgodnie z którą zgadzają się również na sposób, a także częstotliwość uiszczanych płatności. Najczęściej koszty wynajmu wózków widłowych pokrywane są co miesiąc, dzięki czemu najemca może z łatwością zaplanować swoje wydatki, co pomaga w skutecznym optymalizowaniu budżetu firmy.

Wynajem na określony czas i rozwiązanie umowy

Drugą istotną zasadą wynajmu jest określenie czasu, przez który najemca może użytkować pojazd. Firmy wynajmujące wózki widłowe oferują wynajem zarówno krótko-, jak i długoterminowy, dzięki czemu z łatwością dostosujesz go do potrzeb swojej firmy. Niektóre przedsiębiorstwa korzystają bowiem z pojazdów jedynie sezonowo, a przez resztę miesięcy ich nie potrzebują.

Inne zaś użytkują je każdego dnia przez cały rok, dzięki czemu wynajem nawet na kilka lat może okazać się dla nich korzystnym rozwiązaniem. W umowie powinien zostać zawarty też zapis o warunkach jej rozwiązania – ile wynosi okres wypowiedzenia, co oznacza zerwanie umowy, a także jakie czynniki mogą do tego doprowadzić.

Pozostałe warunki wynajmu

Wśród pozostałych warunków wynajmu warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka aspektów, które określają:

  • kto pokrywa koszty przeglądów i napraw wynajmowanego wózka,
  • w jaki sposób przebiega naprawa uszkodzonych wózków,
  • w jakim stanie jest wynajmowany wózek,
  • warunki korzystania oraz przechowywania pojazdów.

Aby zapewnić sobie jasne warunki umowy, warto korzystać z usług renomowanych firm, takich jak Serwitech, które prowadzą wynajem wózków widłowych od wielu lat. Co więcej, posiadają one w asortymencie mnóstwo modeli do wyboru, dzięki czemu z łatwością znajdziesz wśród nich pojazdy spełniające Twoje potrzeby, wymagania i możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj