Wrocław jest jednym z najważniejszych polskich miast i zarazem stolicą Dolnego Śląska. Dobra lokalizacja sprzyja jego rozwojowi i powstawaniu nowych inwestycji, nie tylko osiedli mieszkaniowych, ale też hal, magazynów itp.

Specjalne Strefy Ekonomiczne

W wielu regionach Polski prężnie budowane są magazyny – we Wrocławiu, Katowicach, pod Warszawą itd. Wynika to z dobrego położenia tych miast, ale i odczuwalnych uproszczeń przygotowanych dla inwestorów. Są to m.in. niższe podatki oferowane w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Położone w obrębie strefy obiekty, m.in. magazyny, budzą zainteresowanie wśród nabywców, a tereny wśród inwestorów poszukujących terenów odpowiednich pod budowę hal produkcyjnych we Wrocławiu i niedalekim sąsiedztwie. Poza infrastrukturą drogową znaczenie ma też silne zaplecze, dobre skomunikowanie centrum miasta z obrzeżami i okolicznymi miastami oraz dostęp do siły roboczej.

Dobra lokalizacja i skomunikowanie

Doskonałe położenie oraz skomunikowanie z innymi miastami w Polsce i za granicą (m.in. z Katowicami, Warszawą, Berlinem itd.) sprzyja rozwojowi Wrocławia. Biegną tędy m.in. nowoczesne drogi – autostrada A4 (część trasy międzynarodowej E40) i A8 (tzw. autostradowa obwodnica Wrocławia), a także drogi ekspresowe S5 i S8. Warto wspomnieć też o rekordowych dotacjach na budowę i rewitalizację dróg. Wszystko to nie tylko przyczynia się do rozwoju miasta i różnych branż, ale też podnosi jego rangę.

Dobre połączenie z Niemcami sprawia, że Wrocław jest jednym z kluczowych punktów logistycznych dla firm eksportujących do Niemiec. Inwestorzy działający w różnych branżach chętnie produkują lub magazynują towary w magazynach na wynajem we Wrocławiu lub okolicy.

Zainteresowanie magazynami do wynajęcia we Wrocławiu coraz większe

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia we Wrocławiu znajdują się w kręgu zainteresowań najemców polskich, ale i zagranicznych. Dla prowadzących działalność na rynkach krajów Europy Centralnej stolica Dolnego Śląska jest dobrym wyborem.

Nic dziwnego, że nieustannie powstają nowe obiekty, m.in. park logistyczny i światowe centrum dystrybucyjne dla kluczowego producenta komponentów i części motoryzacyjnych. Na tym samym terenie stawia nowy magazyn także polska firma GEFCO, a Prologis na terenie na terenie Prologis Park Wrocław IV budowę dwóch obiektów typu build-to-suit o powierzchni ok. 40 tys. mkw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj