Przeniesienie numeru jest dziecinnie proste! Nie wierzysz? Sprawdź naszą krótką instrukcję, jak to zrobić.

Sprawdź umowę

Zacznij od sprawdzenia warunków umowy, jaką podpisałeś z obecnym operatorem. Jeśli właśnie się kończy – świetnie, przeniesienie numeru będzie najprostsze. Jeśli zawarta jest na czas nieokreślony, musisz wcześniej ją wypowiedzieć. To znaczy, że po złożeniu wypowiedzenia musisz odczekać czas określony w umowie, nim będziesz mógł przenieść numer (zazwyczaj jest to jeden miesiąc). Jeśli umowa podpisana jest na czas określony, ale nie upływa on niedługo, też możliwe jest przeniesienie numeru, ale będziesz musiał ponieść konsekwencje za wcześniejsze zerwanie umowy – zwykle podane są na tejże umowie i sprowadzają się do zapłacenia kary umownej tym wyższej, im więcej czasu pozostało do wygaśnięcia umowy.

Wybierz operatora

Zanim przeniesiesz numer, musisz wiedzieć nie tylko od kogo to robisz, ale i do kogo – numer nie może wisieć w próżni. Ten wybór ważny jest z kilku powodów. Przede wszystkim determinuje nową taryfę. Ale również pozwoli, by to nowy operator zadbał o przeniesienie numeru. Musisz napisać do niego stosowny wniosek, a on zajmie się resztą.

Wniosek o przeniesienie numeru

Są dwa sposoby złożenia wniosku o przeniesienie numeru. Pierwszy polega na tym, że idziesz do placówki nowego operatora, mówisz, że chcesz do niego przenieść numer, wypełniasz na miejscu wniosek (potrzebny będzie do tego dowód osobisty!), podpisujesz i zostawiasz w punkcie. Często decyzję o zaakceptowaniu wniosku można uzyskać jeszcze tego samego dnia.

Drugi sposób polega na tym, że kontaktujesz się z nowym operatorem przez Internet lub infolinię. Wtedy ustalacie termin wizyty kuriera, który przynosi wniosek. Należy go wypełnić i oddać kurierowi – przy okazji pokazując dowód w celu zweryfikowania tożsamości. Kurier odwozi wniosek do operatora. W tej sytuacji rozpatrzenie go może zabrać do 3 dni roboczych.

Praktycznie każdy poprawnie wypełniony wniosek o przeniesienie numeru zostaje rozpatrzony pozytywnie. Upewnij się tylko, czy wszystkie pola zostały właściwie wypełnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj